Av. Altın Mimir kimdir, kaç yaşında ve ne iş yapar?

Akın Ungan
29.11.2023 - 16:12 | Son Güncellenme: 29.11.2023 - 16:15

Beşiktaş başkan adayı Hasan Arat'ın yönetim listesine giren Av. Altın Mimir kimdir, kaç yaşında ve ne iş yapar? İşte Av. Altın Mimir hakkındaki tüm detaylar...

Av. Altın Mimir kimdir, kaç yaşında ve ne iş yapar?

AJANSSPOR HABER

Seçime giden Beşiktaş'ta başkanlığa adaylığını açıklayan Hasan Arat'ın yönetim kurulu listesi belli oldu. Arat'ın listesinde Av. Altın Mimir yer aldı. Peki Av. Altın Mimir kimdir, kaç yaşında ve ne iş yapar?

Av. Altın Mimir kimdir?

Avukat Altın Mimir 1972 yılında Ovacık/Tunceli'de doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Ovacık'ta tamamladı.1985 ile 1989 yılları arasında Çorum Sağlık Meslek Lisesi'ni bitirdikten sonra, hemşire olarak Sağlık Bakanlığı'na bağlı Beyoğlu Devlet Hastanesi'nde görev yaptı.

Bu süre içinde gece çalışıp, gündüz okuyarak İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitimini tamamladı. 1994 yılında İstanbul Hukuk Fakültesi mezuniyetini takiben Prof. Dr. Çetin Özek'in yanında avukatlık stajını bitirdi. 1998 yılında çalıştığı hukuk bürosundan ayrılarak, emeğe olan saygısının tezahürü olarak ismini verdiği ve uğruna inandığı oğlu Emek’in adını verdiği Emek Hukuk Bürosu nu kurdu.

İstanbul Barosu'na 1995 yılında kaydolan Avukat Altın Mimir, kariyeri boyunca sayısız medeni, ticari, aile ve ceza davasında müvekkillerini temsil edip aynı zamanda birçok büyük şirketin hukuk müşavirliğini yapmaya devam ediyor. Kendisi ayrıca, bankacılık ve finans sektöründe krizin baş gösterdiği 2000 yılında el konulmuş olan bazı bankaların borç yapılandırması ile özel hukuk ve ceza davalarında görev almıştır. 

Avukat Altın Mimir, topluma olan borcunu ödemek ve toplumdaki misyonunu yerine getirmek adına, özellikle kadına yönelik her türlü şiddetin karşında olmak adına aile hukuku alanında yoğun çalışmalarını devam ettirirken, KAGİDER başta olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşları içerisinde aktif olarak yer almaktadır. Bu manada Emek Hukuk Bürosu’nda tüm avukatların kadın olması bir tesadüf değil onun açısından bir tercihtir.

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler