AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Avrupa futbol devine operasyon! Başkan kara paradan gözaltında

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 07 Tem 2021 - 18:36 / Son Güncelleme : 07 Tem 2021 - 20:33

Portekiz ve Avrupa futbolunun dev kulüplerinden Benfica'da başkan Luis Filipe Vieira ve oğlu Tiago Vieira gözaltına alındı. Detaylar haberimizde...

Avrupa futbol devine operasyon! Başkan kara paradan gözaltında

AJANSSPOR-HABER

Portekiz'in en büyük 3 kulübünden biri olan Benfica'da operasyon şoku yaşanıyor. Benfica Başkanı Luis Filipe Vieira ve oğlu Tiago Vieira  dolandırıcılık, kara para aklama ve kulübün yüzde 25'lik hissesini usulsüzce satma girişiminden dolayı gözaltına alındı.

'Tavuk Kralı' olarak biliniyor

Portekiz'de 'tavuk kralı' olarak bilinen kulübün en büyük hissedarı iş insanı José António dos Santos ve Benfica Başkanı Vieira kulübün yüzde 25'lik hissesini satmak için masaya oturmuştu.

11 milyon Euro kazanç elde ettiler

İkilinin Benfica'nın zararına kendilerininse yararına bir gizli anlaşma planı yaptığı ve bundan 11 milyon Euro kazanç elde ettiği iddia ediliyor. Öte yandan Benfica'nın stadyumu Estadio da Luz'da da aramalar yapıldığ gelen haberler arasında.

Başkan Vieira geceyi gözaltında geçirecek

Portekiz basınının bildirdiğine göre, 72 yaşındaki başkan Luis Filipe Vieira geceyi gözaltında geçirecek ve yarın hakim karşısına çıkacak. Benfica, geçtiğimiz sezon Portekiz Süper Ligi'ni üçüncü sırada tamamlamıştı.