AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Avrupa Şampiyonu İtalya Milli Takımı'na devlet nişanı

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 16 Tem 2021 - 16:08 / Son Güncelleme : 16 Tem 2021 - 16:11

İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella, EURO 2020 şampiyonu İtalya Milli Takımı, teknik heyeti ve yöneticilerini İtalyan devlet nişanına layık gördü.

Avrupa Şampiyonu İtalya Milli Takımı'na devlet nişanı

AJANSSPOR-HABER

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nı kazanan İtalya Milli Takımı’na büyük onur. Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella'nın, futbolcular, takım kaptanı Giorgio Chiellini, teknik direktör Roberto Mancini ve İtalya Futbol Federasyonu (FIGC) Başkanı Gabriele Gravina başta olmak üzere teknik heyette yer alanlara farklı derecelerde İtalyan devlet nişanını layık gördüğü bildirildi.

Milli ruhu canlandırdılar

Cumhurbaşkanı Mattarella'nın, İtalya Milli Takımı'nın Avrupa Şampiyonluğunu kazanarak sportif değerlerin ve milli ruhun canlandırılmasına yaptığı katkılardan ötürü takım, teknik heyet ve yöneticileri devlet nişanıyla onurlandırdığı belirtildi.

İngiltere'yi penaltılarla devirdiler

Londra'da 11 Temmuz’da oynanan 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) finalinde, normal süresi ve uzatma devreleri 1-1 biten maçta İtalya, İngiltere'yi penaltı atışlarında 3-2 yenerek, tarihinde ikinci kez Avrupa Şampiyonu olmuştu.

Daha önce 4 kez Dünya Kupası'nı kazanan İtalya, Avrupa Futbol Şampiyonası'nda ise 1968'den sonra ikinci zaferini yaşamıştı.