Avrupa Şampiyonu Abdullah Toprak Olimpiyat Altın Madalyasını İstiyor

Akın Ungan
19.12.2022 - 16:09 | Son Güncellenme: 19.12.2022 - 17:05

Son dakika güreş haberleri | Avrupa şampiyonu milli güreşçi Abdullah Toprak 2024 Paris Olimpiyatları'nda altın madalya hedefliyor. İşte detaylar...

Kayseri Şekerspor Kulübünün milli güreşçisi Abdullah Toprak, 2024 Paris Olimpiyatları'nda altın madalya elde etmek istiyor. Toprak, bu hedefi doğrultusunda antrenmanlarına devam ediyor.

13 yaşında Kayseri Şekerspor'a transfer oldu

Abdullah Toprak, 6 yaşında Siirt Belediyespor Kulübü'nde güreşe başladı. 13 yaşında ise Kayseri Şekerspor Kulübüne transfer oldu. Milli sporcu, 2014 yılından bu yana formasını giydiği kulüpte birçok başarıya imza attı. Toprak'ın elde ettiği başarılar şu şekilde:

Abdullah Toprak'ın başarıları

  • 23 Yaş Altı Türkiye Şampiyonluğu
  • 23 Yaş Altı Avrupa ikinciliği
  • 23 Yaş Altı Uluslararası Turnuva ikinciliği
  • Gençler Avrupa üçüncülüğü
  • 23 Yaş Altı Avrupa üçüncülüğü
  • Yıldızlar Dünya üçüncülüğü
  • Büyükler Zagreb Open Turnuva ikinciliği
  • Büyükler Türkiye Şampiyonluğu
  • Gençler Avrupa Şampiyonluğu
İlgini Çekebilir
Milli güreşçi Özge Fındıkçı hedeflerini açıkladı
Habere Git

Toprak'tan açıklama

Milli güreşçi Abdullah Toprak, AA'ya konuştu. Başarılı sporcu, elde ettiği madalyaların yanına yenilerini eklemek istediğini söyledi. Toprak, 2024 Paris Olimpiyatları'nda olimpiyat şampiyonluğunu kazanmayı hedeflediğini kaydetti. Milli sporcu bu doğrultuda yaptığı çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

"Hedefim olimpiyat şampiyonluğu"

Abdullah Toprak, "Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonluğunu yaşamak için çalışıyoruz. Her şeyden kendimizi kısıtlıyoruz, fedakarlık yapıyoruz. Umarım biz de bu şampiyonlukları yaşarız. Hedefim olimpiyat şampiyonluğu. Başka hiçbir şey demiyorum. Başka söze gerek yok çünkü güreş olimpiyatta bambaşka" dedi.

Antrenmanlar yoğun

Antrenmanların yoğlunluğundan bahseden Toprak, "Sabah kalkıyorum kahvaltımı yapıyorum. Yani saat 08.00'de kalkıyorum, 09.00 gibi antrenmana giriyorum ve 11.30'a kadar antrenman yapıyorum. Antrenmandan sonra yemek yiyip, dinleniyorum." ifadelerini kullandı.

İlgini Çekebilir
Türkiş: "Burada çok seslilik olacak"
Habere Git

"Bir günüm hep böyle geçiyor"

Sözlerine devam eden Abdullah Toprak, "Akşam 16.00'da tekrar antrenmana başlıyorum. Saat 19.00'a kadar tekrar antrenman yapıyorum. Bir günüm hep böyle geçiyor. Fedakarlık yapıyoruz ve umarım Rabbim bize olimpiyat şampiyonluğu nasip eder" şeklinde konuştu.

Genel: "Hedefimiz Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu olmak"

Kayseri Şekerspor Kulübü antrenörü İlker Genel de açıklamalarda bulundu. Genel, "Rabbim inşallah ona olimpiyat şampiyonluğu nasip eder. Zaten hedefimiz Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu olmak. O yolda beraber yürüyeceğiz." diye konuştu.

"Bir sporcunun hayalidir orası"

İlker Genel, "En son nokta olimpiyat şampiyonluğu. Bir sporcunun hayalidir orası. Abdullah'ın da hayalinin bu olduğunu biliyorum. Zaten o amaçla çalışıyoruz. O anı yaşamasını istiyorum çünkü hak ediyor. Özverili şekilde çok çalışıyor. İnşallah Allah bize o olimpiyat şampiyonluk madalyasını nasip edecek" açıklamasını yaptı.

Senin için hazırladığımız haberler