Avusturyalılar'dan çirkin oyun!

6 Mart 2020 13:58- Son Güncelleme - 6 Mart 2020 11:02
Google news abonelik

Avusturya doğumlu Mert Müldür, A Milli Takımımızı tercih etmiş ancak bir türlü resmi bir karşılaşmada formayı giyememişti. Avusturya cephesi ise bu durumu fırsat bilip askerlik kozunu ortaya sürdü. İşte yaşananlar...

Şimdilerde İtalya'da Sassuolo forması giyen Mert, önümüzdeki dönemde A Milli Takımımız'ın değişilmez oyuncularından bir tanesi olacak. Ancak Avusturya cephesi türlü zorluklarla oyuncuyu yıpratmaya devam ediyor. 

Fanatik gazetesinin haberine göre 20 yaşındaki oyuncu sürpriz bir kararla askere çağrıldı. Gelen belgeyle neye uğradığını şaşıran Mert, "Sassuolo ile sözleşmem var ve sezonun ortasındayız" dese de itirazı kabul görmedi. Askerlik yapmak istemeyenlerin 9 ay kamu hizmeti yapması seçeneği ise "Başvuru zamanın geçti" denilerek reddedildi. 

İşin çarpıcı kısmı ise burada başlıyor. Zira Avusturyalı yetkililer, "Avusturya için oynarsan, bu sorun olmaktan çıkar ve askerliğini tecil ettiririz" teklifini iletti. Milli Savunma Bakanı'nın dahi, "Avusturya için oynasın, her türlü kolaylığı sağlarız" dediği konuşuluyor. 

Bu durum karşısında morali bir hayli bozulan Mert Müldür'ün hemen Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) başvurduğu bildirildi. TFF'nin de elinden gelen bütün desteği vereceği belirtiliyor. 

Avusturya'da 18 ile 35 yaş arası erkeklerin 6 ay zorunlu askerlik yapması gerekiyor.