"Ayağa kalkıp, hedefe tutunduk"

24.06.2017 - 19:14 | Son Güncellenme: 24.06.2017 - 19:14

A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ekrem Memnun, 2017 Avrupa Şampiyonası'nda ilk klasman maçına, çeyrek finalde aldıkları sonuç nedeniyle büyük bir hayal kırıklığı yaşayarak çıkmalarına rağmen, Slovakya'yı yenerek 2018 Dünya Şampiyonası vizesi alarak mutlu olduklarını söyledi.

Milli Takım'ın Slovakya'yı 72-56 yendiği maçtan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Memnun, Yunanistan maçından sonra bu karşılaşmaya hazırlanmanın kolay olmadığının altını çizerek, şöyle konuştu: "Büyük bir hayal kırıklığı yaşadık. Sporda yenilmek de var ama biz Yunanistan maçında oyunumuzu oynayamadık. Turnuvada genelde iyi basketbol oynadık. Enerjimiz ve keyfimiz yerindeydi. Maalesef 10 dakikalık mental çöküşümüz Yunanistan maçında bize pahalıya patladı. Ayağa kalkmasını bildik. Tecrübeli ve onurlu oyuncularımız var. Büyük bir moral bozukluğundan sonra ayağa kalkıp hedefe tutunduk. Birbirimize sarıldık. Rakiple ilgili fazla konuşmadık. Yaralarımızı sarmak için konuştuk. Çeyrek final maçını kaybettikten sonra böyle bir karşılaşmayı kazanmak kolay değildi. Hedefimize tutunduk ve Dünya Şampiyonası'na katılma hakkı kazandık. Yarın Letonya ile formalite maçına çıkacağız. Umut ediyorum ki Bahar Çağlar'ın durumu da çok iyidir. Bizi destekleyen herkese teşekkür ederim."

Milli Takım'ın yenilenme sürecinde olduğunu aktaran Memnun, "Yenilenirken yarışların dışında kalmak istemiyoruz. Dünya Şampiyonası'na daha iyi hazırlanacağız. Oyuncuların gelişimi ile ilgili çeşitli programları var federasyonun. Atletik performansla ilgili bir çalışma başlattık. Sene içinde oyuncuları daha çok takip edeceğiz. Kuvvet ve atletizm sorunu yaşıyoruz. Mutlaka önümüzdeki dönemde altyapı da bu sorunu kaldıracağız. Daha hızlı oynamak istiyoruz. İyi basketbol oynayacağız." ifadelerini kullandı.

Senin için hazırladığımız haberler