Aybaba: "Saçma sapan bir gol..."

26 Ağustos 2017 00:04- Son Güncelleme - 26 Ağustos 2017 00:04
Google news abonelik
Aybaba: "Saçma sapan bir gol..."

AJANSSPOR – Demir Grup Sivasspor teknik direktörü Samet Aybaba 3-0 biten Galatasaray maçını yorumladı. Yayıncı kuruluşa konuşan Aybaba’nın açıklamalarından Ajansspor’un derledikleri şöyle:

“Saçma sapan bir gol yedik”

Aslında oyunu iyi planladık. Galatasaray sağ tarafı iyi kullanıyor. Baskıya iyi geliyorlar. Oyuncularımızı uzun toplar konusunda ikaz ettik. Bayağı iyi gittik. Saçma sapan bir gol yedik. İkinci yarı tekrar gol yedik. Ondan sonra hamle yapma ihtiyacı ortaya çıktı. Hamleler yaptık. Bazı eksiklerimiz var. Bu eksikler size pahalıya mal oluyor. Daha ciddi, gayretli oynamamız lazım. Basit bir gol yedik. Dengeli gidebilirdi. Oyuncularımın performansından memnunum. Sonuçta Galatasaray gibi bir takımla oynadık.

Transfer konusu…

Medjani iyi bir oyuncu. Hem savunma hem de libero diye düşünüyoruz. Forvet ve orta saha alacağız. Yeni takım oluşturuyoruz. Kolay bir iş değil. Kısa sürede fena değiliz. Günü gelecek biz de yeneceğiz. Bugün maçta 1 yerli 1 de yabancı oynuyordu. Durum böyle. Kolay değil tabi ki. Daha iyi bir duruma geleceğiz.

Müsabaka sonrası basın toplantısında konuşan Samet Aybaba, "Galatasaray'ın oyununu biliyorduk. Baskı yapıyorlar ve kanatlarda çok etkililer. Bu yönde de çalıştık. Kornerden yediğimiz ilk gole kadar iyiydik. İkinci yarıda fark daha belirgin şekilde ortaya çıktı. Bu da oyuncu kalitesinden kaynaklandı. Sonrasında iki gol daha yedik." diye konuştu.

Galatasaray'a karşı sahadaki ilk 11'in 9'unun yeni olduğuna dikkati çeken Aybaba, "Yeni kurulmuş bir takımız. Şu ana kadar 13-14 oyuncu aldık ve 2-3 isim daha kadromuza katacağız. Ben sergiledikleri mücadeleden ötürü oyuncularımı tebrik ediyorum. Güçlü bir rakibe karşı iyi bir direnç gösterdiler. Doğru hamleleri yapabilseydik, belki buradan puanla da dönebilirdik. Biz iyi bir takım haline geleceğiz. Gerçekten ligin renkli takımlarından biri olacağız." ifadelerini kullandı.

Aybaba, maçtan önce, "Galatasaray 60. dakikadan sonra oyundan düşüyor." şeklinde bir açıklaması olduğu belirtilerek sorulan soru üzerine, "Ben böyle bir şey söylemedim. Maçtan önce böyle şeyler söylemem. Ben 27 senedir teknik direktörüm. Bu kadar komik bir şey olabilir mi? Bu işler, ciddi işler. Bu kadar da olmaz." diyerek sözlerini tamamladı.