Samet Aybaba açıkladı! Beşiktaş Beykoz'un tapusundan vazgeçti

İsa Kethüda
16.09.2023 - 16:30 | Son Güncellenme: 16.09.2023 - 16:36

Samet Aybaba, yönetimin büyük uğraşlar sonunda altyapı için Beykoz'da kulübe kazandırdığı arazinin tapusunu almak yerine kiralama yoluna gittiğini açıkladı.

Samet Aybaba açıkladı! Beşiktaş Beykoz'un tapusundan vazgeçti

AJANSSPOR-HABER

Beşiktaş'ın ikinci olağan yıllık divan kurulu toplantısında konuşan eski futbolcu ve teknik direktör Samet Aybaba, kulübe kazandırdıkları Beykoz'daki arazinin satın alma hakkının elden kaçılmak üzere olduğunu söyledi. Aybaba, bu arazinin kazandırılması için verdiği çaba nedeniyle yönetimin kendisini ne aradığını ne de teşekkür ettiğini söyledi.

Mehmet Ekşi ile arazi buldular

Aybaba, "Altyapı ile ilgili bir konuya değinmek için söz aldım. Kulübün Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu Mehmet Ekşi'yi ziyarete giderim. Altyapı oyuncularının şu anki tesislerde tam olarak yeterli desteği alamadığını gözlemledim. Altyapıya bu denli önem veren bir kulübün alt yaş oyuncularına daha iyi şartlar sunması gerektiği kanısında Ekşi ile birleştik" dedi.

Beykoz'da 21 dönümlük arazi bulundu

Sonra ne yapılması gerektiği konusunda kafa yorduklarını anlatan Aybaba, "Beykoz'da (Paşamandıra mevki) bulunan 21 dönümlük bir alanı gezdik. Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ile bu alan ile ilgili bir görüşmemiz oldu. Bu arazinin kendisi tarafından tahsis edilmesi halinde ilerleyen süreçte sorun yaşanabileceğini söyledi. Milli Emlak ile görüşmemiz gerektiğini belirtti" dedi.

İlgini Çekebilir
Hasan Bey daha fazla ileri gitmek istemiyorum
Habere Git

Milli Emlak araziyi seve seve verdi

Ardından Ankara'ya gidip Milli Emlak Genel Müdürü ile görüştüğünü ve projeyi anlattığını söyleyen Aybaba, "Müdür de Beşiktaş kongre üyesi. Çok sevindi. Çünkü 'İlk kez birileri çocuklar için bir şey istiyor. Herkes kendi menfaati için geliyor' dedi bize. Sonuç olarak bu aşamalara şahitlik ettim ve imza süreçlerinde zamanımın büyük bölümünü ayırarak elimden geleni yapmaya çalıştım" dedi. 

Evrak işlerini Hakan Fidan yaptı

Araziye dair en son Cumhurbaşkanı'nın da imza verdiğini hatırlatan Aybaba, "Arazi daha sonrasında kulübe kazandırıldı. Ama kulübün yetkilisi değildim. O zaman yönetici Fırat Fidan ile birlikte Milli Emlak'a gittik. Gereken evrak işlerini o yaptı. Ona teşekkür ederim. Ben de süreci birebir takip ettim ama bu konuyla ilgili desteklemek için kimse beni aramadı" dedi.

Beşiktaş tapu değil kiralık istedi

Projenin yapılmasından sonra parasının tapusunun Beşiktaş tarafından alınabileceğini söyleyen Aybaba, ama kulübün bu yolu tercih etmediğine dikkat çekti. Aybaba, "Milli Emlak'tan beni aradılar ve 'Kulüp bize dilekçe gönderdi. Dilekçede buranın, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'ne verilmesi, verildikten sonra bedelsiz kiralık olarak alınmasını istiyorlar' dediler. Normalde burası artık Beşiktaş'ın malı" dedi.

İlgini Çekebilir
Tesis projesinde sona gelindi! İş imzaya kaldı
Habere Git

"Lütfen adını Serpil Hamdi Tüzün koyun"

Kulübe sorduğunu ve tahsis edilen yerin Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'e ait olduğunun söylendiğini kaydeden Aybaba, "Normalde burası Beşiktaş'ın malı. Beşiktaş parasını ödeyerek tapuyu alabilir. Bütün bunların bilgisi kulübümüzde ama yöneten arkadaşlarımızdan hiçbirisi beni aramadı. Burası altyapıya ait olacak. Tesisin adı lütfen Serpil Hamdi Tüzün olsun" dedi.

Çebi'den Beykoz arazi açıklaması

Aybaba'nın Beykoz'daki araziye dair bu açıklamasından sonra gözler başkan Ahmet Nur Çebi'ye çevrildi. Çebi, Aybaba'ya teşekkür ettikten sonra söz konusu araziyle ilgili çalışmaların sürdüğünü belirtti. Çebi, "Gençlik Spor Genel Müdürlüğü İl Müdürlüğü ile imzalanacak protokoller var. Belki yatırımı onlara yaptırabiliriz" dedi. Çebi, Fulya Tesisleri'nin Beykoz'a taşınacağını belirtirken, "Ama acaba Beykoz'a A takımı, Ümraniye'ye altyapı mı götürsek, diye kafamda düşünüyorum. Çocuklar için Ümraniye ulaşımı daha kolay" dedi.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler