Aykut Kocaman: "1 puan bu maç için fazla bile oldu"

13.04.2019 19:12 - Son Güncelleme -
Aykut Kocaman: "1 puan bu maç için fazla bile oldu"

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, "Oynadığımız Sivasspor maçı her şeye rağmen bir şeyler elde etmek için fırsat veren bir maçtı. Bu maçta aldığımız 1 puan bizim için fazla bile oldu" dedi.

"9 takım 4-5 puan içerisinde sıkıştı"

Aykut Kocaman, Demir Grup Sivasspor ile 1-1 kaldıkları maçın ardından düzenlenen basın toplantısına katıldı. Ligin 9 takımının 4-5 puan içerisine sıkıştığını ifade eden Kocaman şunları söyledi: "Diğer taraftan 8 haftadır istediğimiz sonuçları alamamıza rağmen birkaç maç hariç, hemen 5'inci sıradaki yani bizim 2 puan üzerimizdeki takımın 37 puanda olması ve yine ligin 14'üncü sırasındaki takımın da 32 puanı var. Yani aramızda 1 maç var. Ligin 9 takımı neredeyse 4-5 puan içine sıkışmış durumda. Bugün oynadığımız Sivasspor maçı her şeye rağmen bir şeyler elde etmek için fırsat veren bir maçtı" dedi.

"1 puan bile fazla oldu"

Sivasspor karşısında alınan 1 puanın kendileri için fazla bile olduğunu belirten Kocaman, "Maç çok ortada gözüktü. Tek avantajımız sahamızda oynamamızın verdiği bir adım daha öne iten duyguydu. Maç böyle gelişmedi. Bütüne bakıp gerçekçi olmak gerekirse oynadığımız oyun, ortaya koyduğumuz enerji, yapmak istediklerimiz ama yapabildiklerimiz hepsini yan yana getirince rakibimizi de yan yana getirince aslında 1 puan bu maç için fazla bile oldu. Onu söylemem lazım. Sivas galibiyete daha yakındı. Daha ön tarafta oynayan hem sprinter hem hızlı oyuncularıyla boşlukları iyi değerlendirdiler. Daha tehditkar oynadılar. Biz son haftalardaki dışarıdaki maçlarda nispeten ama içerideki ritimsiz düzenini ortaya koyamayan ve çok koşuyormuş gibi görünen ama içindeki o koşu sertliğini barındıramayan top taşıma ve özellikle kombine ataklarla ne yaptığını bilen takım görüntümüzden çok uzağındaydık. Ciddi bir şekilde 4-5 maçtır olumsuzluk içerisindeyiz. O net bir şekilde gözüküyor. Bunu inkar etmenin anlamı yok. Bunun da farkındayız. Özelikle Konyasporluların bunu bilmesi gerekiyor. Ancak bunlar kamuoyuyla paylaşılacak şeyler değil. Öte yandan ne yapacağımızı da biliyoruz" dedi.

CSKA Kızları maçlara nasıl hazırlanıyor

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up