AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Aykut Kocaman: "Bugün yapılabilecek her şeyi yaptık"

İlk Yayınlanma : 23 Ara 2019 - 22:20 / Son Güncelleme : 23 Ara 2019 - 22:20

Süper Lig'in 16. hafta maçında Trabzonspor, deplasmanda Konyaspor'u 1-0 mağlup etti. Maçın ardından Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman değerlendirmelerde bulundu.

Kocaman'ın açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

"6 haftalık sıkıntılı bir periyot geçirdik. Sonra toparlandık. İçeride Gaziantep'e karşı kazanabilirdik. Bugün de puanla şekillense çevrilebilirdi. Bu duygularla da başladık. Oyunun ilk bölümü istediğimiz gibi gitmedi. Top kontrolü yüksek oyuncularıyla tüm sahayı kontrol ettiler. Golü de buldular. Esas itibariyle baskılı oyunla onları zorlamak istedim. Bugün yapabilecekleri her şeyi yaptı oyuncular. Hurtado son dakikada topu ayağının altından kaçırdı. Bu konuda en becerikli oyunlardan biriydi. Olmadı. Söyleyecek çok fazla bir şey yok."

Kocaman, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, sıkıntılı bir süreçten geçtiklerini ve son iki haftada da toparlanma emareleri gösterdiklerini söyledi.

İhtiyaçların davranışları belirlediğini vurgulayan Kocaman, şunları kaydetti:

"Acil puan almaya ihtiyacımız olan bir maçtı. Trabzonspor da yukarıdan kopmamak için bu maçı kazanmak istiyordu. Takımımızdaki toparlanma ve direnç umut vericiydi. İlk yarı Trabzonspor'un kontrolünde geçti. Onların hakim olduğu oyunda çok pozisyon vermedik. Ancak biz de etkili olamadık. İkinci yarı ise oyunun kontrolü elimizdeydi. Baskı da yaptık. Hurtado'nun son dakikalardaki pozisyonlarından yararlanamadık. Oyuncular maçı çevirmeyi çok istedi. Kuvvetli şekilde oynamak için çok çaba gösterdiler. Oyuncular için söyleyeceğim bir şey yok. İstemediğimiz bir sonuç oldu."