AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Aziz dizisi konusu nedir, nerede çekiliyor, ne zaman başlayacak? Oyuncu kadrosu...

Ajansspor Editör
Ali Bozkurt
İlk Yayınlanma : 10 Eki 2021 - 22:42 / Son Güncelleme : 10 Eki 2021 - 22:52

Show TV'nin de yayına başlayacak olan Aziz dizisinin tanıtını yapıldı. Peki Aziz dizisinin konusu nedir, oyuncu kadrosunda kimler var, nerede çekiliyor ve ne zaman başlayacak? İşte yeni ekranlara gelecek olan Aziz dizisi hakkında tüm detaylar...

Aziz dizisi konusu nedir, nerede çekiliyor, ne zaman başlayacak? Oyuncu kadrosu...

Show TV'nin yeni dizisi Aziz'in yönetmen koltuğunda Recai Karagöz otururken senaryosunu da Eda Tezcan kaleme alıyor. Dizide 1934'lü yıllarda varlıklı bir ailenin yaşadıkları anlatılıyor. Murat Yıldızım, Damla Sönmez, Ahmet Mümtaz Taylan gibi isimleri kadrosunda barındırıyor. İşte yeni dizi hakkında tüm detaylar...

Aziz dizisi oyuncu kadrosunda kimler var?

Murat Yıldırım

Damla Sönmez

Simay Barlas

Ahmet Mümtaz Taylan

Fırat Tanış

Güven Murat Akpınar

Eren Hacısalihoğlu

Suzan Kardeş

Ayten Soykök

Elif Sönmez

Füsun Demirel

Meral Çetinkaya

Cenan Çamyurdu

Baran Akbulut

Haydar Köyel

Berkay Akın

Mehmet Avdan

Özgür Onan

İmren Şengel

Aziz Dizisinin konusu nedir?

 

Antakya’nın en büyük ve tek halı üreticisi olan Payidar ailesinin oğlu Aziz Payidar (Murat Yıldırım) refah ve zenginlik içinde bir hayat sürdürmektedir. Fransız delegesi Mösyö Pierre’in (Fırat Tanış) oğlu Teğmen Andre’yi öldürmesiyle Aziz’in kaderi değişir; doğduğu toprakları, biricik aşkını kısacası sahip olduğu her şeyi geride bırakmak zorunda kalır. İki yıl sonra öldü zannedilirken geri dönüşü herkes için beklenmedik olur. Artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. Aziz sahip olduğu her şeyi kaybetmekle kalmamış, Fransız işgali altındaki Antakya bıraktığından daha kötü bir hal almıştır. Üstelik ilk aşkı Dilruba (Damla Sönmez) da amcası Galip Payidar’ın (Ahmet Mümtaz Taylan) oğlu Adem (Güven Murat Akpınar) ile nişanlanmıştır.

Her şeye sil baştan başlamak zorunda kalan Aziz, verdiği hayat mücadelesi ile küllerinden yeniden doğarken; basit bir köylü kızı olan Efnan’ın (Simay Barlas) beklenmedik bir şekilde hayatına girmesi ile duygusal anlamda da ikilemde kalacak, yaşadığı yoğun duygu karmaşası sonrasında zamanla hem kendini hem de gerçek aşkını bulacaktır.

Aziz dizisi nerede çekiliyor?

 

Antakya’da ve Sakarya’da geçen dizinin çekimlerinin İstanbul’da kurulan özel bir platoda gerçekleştirileceği de ortaya çıktı.

AZİZ DİZİSİ FRAGMAN İZLE