Aziz Yıldırım, otopark yüzünden vazgeçti!

24.06.2021 - 21:14 | Son Güncellenme: 25.06.2021 - 09:31

Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım, bugün Ali Koç'un tek aday olacağı genel kurula katılmaktan vazgeçtiğini duyurdu. İşte detaylar…

Aziz Yıldırım, otopark yüzünden vazgeçti!

AJANSSPOR-HABER

Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım, bugün yapılacak olan seçimli olağan genel kurula katılmayacak. Dün bir otelte düzenlediği basın toplantasıyla Başkan Ali Koç'a çok sert eleştiriler yapan ve camianın önemli bir bölümünden tepki alan Yıldırım, kongre öncesi maraton tribün tarafındaki otoparkı kullanma isteklerinin kabul edilmediğini belirterek, bu kararı aldığını açıkladı.

Otoparkı Abdullah Kiğılı için istediler

Yıldırım ve ekibinin buradaki otoparkı kullanma talebini, eski yönetici Abdullah Kiğılı'nın sağlık durumundan dolayı yaptığı belirtildi.

Aziz Yıldırım'dan açıklama geldi 

Aziz Yıldırım bu gelişmenin ardından bir açıklama yaparak şu ifadeleri kullandı: "Yarın yapılacak genel kurula katılmak için Divan Kurulu başkanımız ile temasa geçerek toplantıya katılacak eski yöneticilerimiz için maraton tribün tarafındaki otoparkı kullanma isteğinde bulunduk.

'Vefa Küçük isteğimizi kabul etti'  

Sayın Vefa Küçük teamüllere uygun bu isteğimizi kabul ederek bize maraton tribün tarafından sınırlı sayıda yer tahsis edilebileceğini söyledi. Ardından bir süre sonra böyle bir tahsis yapılamayacağını bildirdi.

Yıldırım'dan 'Bu stadı yapan biziz' vurgusu

Sayın Kiğılı'nın önerilen yerden yürüyerek genel kurula katılımı mümkün değildir. Reva görülen uygulama sayın Kiğılı ve bizlere yönelik nezaketsiz bir durumdur.

 

Bizler kulübümüzün sınırlı imkanları ile bu anıt stadyumu inşa eden ve kulübümüze kazandıran insanlar olarak reva görülen bu uygulamayı üzüntü ile ve esefle karşılıyoruz.

'Ön yargı ve güç mücadelesi'

Geçmişe duyulan ön yargı ve güç mücadelesinin bir tezahürü olan bu uygulamayı asla kabul etmiyoruz. Yapılacak olan kongrenin camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyor, ben ve arkadaşlarım kongreye katılmayacağımızı deklare ediyoruz."

Fenerbahçe otoparkın kapalı olacağını açıklamıştı

Öte yandan Fenerbahçe Kulübü, Aziz Yıldırım'ın büyük tepki gösterdiği uygulamaya karşılık, stat otoparkının kapalı olduğunu kulüp daha önce açıklamıştı.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler