Babel: "Benim için hikaye bir sene önce..."

28 Mayıs 2017 21:56- Son Güncelleme - 28 Mayıs 2017 21:56
Google news abonelik
Babel: "Benim için hikaye bir sene önce..."

AJANSSPOR- Beşiktaş'ın devre arasında Deportivo'dan transfer ettiği Ryan Babel, şampiyonluğun ardından yayıncı kuruluşa konuştu.

"Benim için bütün hikaye bir sene önce başladı. Birleşik Arap Emirlikleri'nden sonra kulüp arayışı içerisindeydim. Tekrar Avrupa'da fırsat yakalamak istiyordum. Deportivo'yla anlaştım. İspanya'da işler yolunda gidince Beşiktaş'tan teklif aldım. Bu gurur verici. Şampiyonluk mücadelesi veriyorlardı. İşler yolunda gitti, gerçekten güzel işler başardık. Hepimiz çok katkı yaptık.

En güzel golü için: "Olympiakos maçındaki gol çok önemliydi. 10 kişi kalmıştık, zor durumdaydık. Turu geçmeyi başarmıştık. Lig içinse bugünkü ilk gol. Bu gol inancımızı yukarı taşıdı. Bu gol sezonun en önemli golü oldu benim için."

Bu arada BJK TV'ye de Babel şunları söyledi : 

Ocak’ta oturmuş bir takıma gelmek ve adapte olmak zordur. Uyum sağlamak zordur. Ama ben bu deneyimi yaşadım ve zorluk çekmedim. Gerçekten harika bir başarı yaşadık. Gurur verici bir durum. Umarım bunu gelecek sezonlarda da yine gerçekleştiririz ve Avrupa’da başarılı oluruz.

Ece Üner, Arda Turan hakkında flaş açıklamalar yaptı