Babel gündem yaratmaya devam ediyor: "Herkesin Ronaldo olmasına..."

10 Ekim 2019 14:55- Son Güncelleme - 10 Ekim 2019 14:55
Google news abonelik
Babel gündem yaratmaya devam ediyor: "Herkesin Ronaldo olmasına..."

Galatasaray'ın Hollandalı golcüsü Ryan Babel yaptığı açıklamalarla gündem yaratmaya devam ediyor. Babel bu kez de, hücum oyuncularının sadece skora katkısına bakılarak değerlendirilmesinden şikayet etti.

Hollanda'nın Kuzey İrlanda ve Beyaz Rusya ile oynayacağı karşılaşmalarından öncesinde Voetbal International'a konuşan Babel, "Kariyerimde ilk sıçramamı yaptığım dönemden önce kanat oyuncularından beklentilerin çok fazla olduğunu hatırlıyorum. Yanınızda oynayan futbolcuların performansını yükseltmek bunlardan bir tanesiydi. Örneğin topu ayağınızda iyi tutarak takım hâlinde daha iyi oynayabilirsiniz. Şimdiyse her şey, istatistiğe endeksli. Dokuz maçta iki gol, bir asist yapmış olmanıza bakılarak iyi ya da kötü olduğunuz söyleniyor" dedi.

"Herkesin Ronaldo olmasına imkan yok"

Herkesin yılda 50 atmasına imkan olmadığını söyleyen Babel, "Herkesin yılda 50 gol atan Cristiano Ronaldo gibi olmasına imkan yok. Ancak bu durum, sizin bir takım için önemsiz bir oyuncu olduğunuz anlamına gelmez. Şahsen sahada gösterdiğim performansımdan genel olarak memnunum" dedi. (Fanatik)

Khabib Nurmagomedov | En İyi Bitirişler (2011 - 2018)