Babel, Love ve Aras koronavirüsten de beter!

Koronavirüs salgını sebebiyle mali açıdan zorluk yaşayacak Beşiktaş'ta daha önce forma giymiş futbolcular da ayrı bir sorun olarak ortaya çıktı. Ryan Babel'in alacakları ne kadardı? Aras Özbiliz ve Vagner Love'ın ne kadar alacağı var? Çarpıcı gelişmeler...
21 Nisan 2020 12:55- Son Güncelleme - 21 Nisan 2020 13:05
Google news abonelik

Futbol kulüpleri koronavirüs nedeniyle maddi olarak büyük bir darbe yedi. Liglerin ne zaman başlayacağı henüz belirsizliğini korurken, yayıncı kuruluş Digitürk, ödemeleri dondurdu. Bunun yanı sıra bazı sponsorlar da ödemelerde kulüplere sıkıntı çıkartıyor.

Futbolcular, kulüplere sıfır toleranslı davranıyor

ERDAL CÖMERT/AJANSSPOR ÖZEL

Tüm bunlar olurken kendilerinden indirim veya çeşitli kolaylıklar beklenen futbolcular ise "Anlaşma anlaşmadır" mantığıyla bakarak, kulüplere sıfır toleranslı davranıyor.

Nuh dediler peygamber demediler!

O futbolculardan üçü eski Beşiktaşlı! Siyah beyazlı kulüple sözleşmelerini anlaşarak feshedip ayrılan futbolcular da ayrı bir sorun olarak yönetimin karşısına çıktı.

Beşiktaş'a olumsuz yanıt verdiler

Aras Özbiliz, Vagner Love ve Ryan Babel, sözleşmeleri feshedilirken bağıtlanan alacaklarının yeniden takvimlendirilmesi konusunda siyah beyazlı yönetimden giden talebe olumsuz yanıt verdi.

Guti'nin de alacağı var

Bu isimlerden Love'a 300 bin, Aras Özbiliz'e 560 bin Euro borç kaldığı öğrenilirken yine takımın eski yardımcı hocalarından Guti'nin de 200 bin Euro alacağı öğrenildi. Yönetim ödemeleri gerçekleştirmek için kaynak arayışını sürdürüyor.

Beşiktaş'ta ne yaptılar?

Aras Özbiliz: Toplam 5 maçta forma giydi, 1 gol attı.

Vagner Love: 29 maçta forma giydi, 11 gol attı.

Ryan Babel: 89 maçta forma giydi, 29 gol attı, 12 de asist yaptı.