Babil dizisi ne zaman, hangi kanalda başlayacak? İşte Babil oyuncuları ve konusu

Babil dizisi ne zaman, hangi kanalda başlayacak? soruları diziseverler tarafından merak konusu oldu. Başrollerinde Halit Ergenç ve Ozan Güven gibi güçlü isimleri bulunduran Babil dizisi, ekranlarda seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor. İşte Babil dizisinin oyuncuları ve konusuna dair ayrıntılar...
19 Aralık 2019 23:27- Son Güncelleme - 19 Aralık 2019 23:27
Google news abonelik

Yapımını Ay Yapım’ın üstlendiği, yönetmenliğini Uluç Bayraktar’ın yaptığı, hikaye ve senaryosunu Nüket Bıçakçı ve Özlem Yücel’in kaleme aldığı, Babil dizisinin yayınlanan ilk tanıtımı büyük beğeni topladı. Başta İstiklal Caddesi olmak üzere farklı mekanlarda gerçekleştirilen teaser çekimi iki gün sürdü. Halit Ergenç, Ozan Güven, Aslı Enver, Birce Akalay, Nur Fettahoğlu ve Mesut Akusta gibi başarılı oyuncuların başrollerini paylaştığı, merakla beklenen Babil dizisi, dev kadrosu ve sürükleyici hikayesiyle yakında Star ekranlarında izleyicisiyle buluşacak.

 

BABİL DİZİSİ KONUSU NEDİR?

İdealist bir ekonomi profesörü olan İrfan’ın (Halit Ergenç) hayatı, haksız yere işten atılması ve 7 yaşındaki oğlu Deniz’in (Beren Kasımoğulları) hastalanmasıyla alt üst olur. Kapılar birer birer yüzüne kapanırken karısı Eda’nın (Nur Fettahoğlu) çocukluk arkadaşları Egemen’den (Ozan Güven) yardım istemesiyle İrfan kendisini hayal bile edemeyeceği karanlık bir maceranın içinde bulur. Evlenmek üzereyken ayrıldığı büyük aşkı İlay’ın (Birce Akalay) tehlikeli iş adamı Süleyman’ın (Mesut Akusta) sevgilisi olarak ortaya çıkmasıyla birlikte, İrfan bu macerada aşması gereken birçok sınavla karşı karşıya kalacaktır. Bu macera da karşısına çıkan idealist genç kız Ayşe (Aslı Enver) onun kurtarıcısı olabilecek mi?

BABİL NE ZAMAN, HANGİ KANALDA BAŞLAYACAK?

Babil dizisinin yayın tarihi henüz belli olmadı. Star TV tarafından Babil yayın tarihi açıklandığında haberimizin içeriğinden öğrenebilirsiniz.

BABİL OYUNCULARI KİMLER?

Aslı Enver
Halit Ergenç
Ozan Güven
Mesut Akusta
Birce Akalay
Nur Fettahoğlu
Beren Kasımoğulları