AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Bahar Toksoy Guidetti ve Giovanni Guidetti voleybol akademi yaz kampı başlıyor

Ajansspor Editör
Feride Kara
İlk Yayınlanma : 03 Ağu 2022 - 17:29 / Son Güncelleme : 03 Ağu 2022 - 17:54

Bahar Toksoy Guidetti ve Giovanni Guidetti tarafından kurulan voleybol akademisi yaz kamp 5-9 Ağustos tarihleri arasında Gloria Sports Arena’da gerçekleşecek.

Voleybolumuzun önemli isimlerinden Guidetti çifti tarafından 2019 yılında kurulan Bahar Toksoy Guidetti Academy, ilk organizasyonunu aynı yıl içinde düzenledi ve büyük ses getirdi. İstanbul’da düzenlenen yaz kampına ülkenin dört bir yanından katılım sağlandı. 

Kız çocukları için özel bir kamp

Kamp ile kız çocuklarına; A Milli Kadın Voleybol Takımı baş antrenörü Giovanni Guidetti tarafından özel olarak hazırlanan ve üst düzey antrenörler tarafından yaptırılan antrenmanlara katılma imkânı sunarken, antrenmanların yanı sıra düzenlenen atölye ve panellerle de toplumsal roller, baskılar ve önyargılar arındırılmış bir geleceğin mümkün olduğunu göstermek hedeflendi.

Üçlük antrenmanları.

Enerjisa Üretim ana sponsorluğunda Antalya’da düzenlenecek

Kurucuları Bahar Toksoy Guidetti ve Giovanni Guidetti’nin Birleşmiş Milletler tarafında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Savunucuları seçilmesine neden olan akademinin bu seneki yaz kampı ise Türkiye’nin lider özel sektör elektrik üretim şirketi Enerjisa Üretim ana sponsorluğunda Antalya’da düzenlenecek. 11-16 yaş aralığından 45 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen kampta, antrenmanlar Giovanni Guidetti gözetiminde ve baş antrenör Saim Pakkan liderliğindeki antrenör kadrosu tarafından yaptırılacak. 

Bir çok aktivite gerçekleşecek

Yoga, plaj voleybolu, fitness gibi etkinliklerle zenginleştirilen program, bu sene de düzenleyeceği atölye ve panellerle dikkat çekiyor. Birleşmiş Milletler’in Küresel Amaçlar’ına hizmet eden atölyeler; beslenme uzmanı Dilara Koçak, biyo-tasarımcı Ece Gözen Akın, IKSV Alt Kat’ı temsilen Eda Göknar ve Irmak Erdurak tarafından düzenlenecek. Çocuklar; “İlham Veren Kadınlar” panelinde Enerjisa Üretim İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Gürkale ile, “Sporcu Kariyer Yönetimi” panelinde Possible Strategies for Talents Ajans Başkan Yardımcısı Pınar Bekbölet ve dünya rekortmeni okçumuz Yasemin Ecem Anagöz ile tanışma fırsatı elde edecek.

Bahar Toksoy Guidetti'den açıklamalar

Bahar Toksoy Guidetti, akademinin başarısının formülünde biz kız çocuğu annesi olmasının önemini vurguluyor. “Kızımız Alison’un nasıl bir yaz kampına gitmesini hayal ediyorsak, her seferinde tam olarak o kampı düzenliyoruz. Giovannisportif anlamda mükemmel olsun istiyor; üst düzey ve deneyimli bir antrenör kadrosu ve Avrupa’nın en iyi spor tesisini seçmemizin nedeni bu. Ben büyüdüğünde hayatının merkezinde spor olmazsa bile böyle bir kamptan ilham alarak dönmüş olmasını isterim; doğa, bilim, sanat atölyeleriniz, kendi alanında büyük başarılara imza atmış birçok eğitimcilerimizin verdiği paneller, toplumsal ve çevresel sorunlarla ilgili farkındalığını artıracak etkinliklere düzenleme nedenimiz de bu.

Rol model olabilecek düzeyde bir müfredat oluşturuyoruz

Her ikimizin hayallerini harmanlayarak kız çocuklarının hayatına dokunacak bir iş ortaya çıkarmak için müthiş çaba gösteren bir ekibimiz var. Bu ekip sayesinde sadece diğer yaz kamplarına değil, çocukların okullarındaki eğitim sistemine rol model olabilecek düzeyde bir müfredat oluşturuyoruz. Üstelik bu ciddiyette hazırladığımız müfredatı da merkezine oyun oynamayı koyarak hayata geçiriyoruz. Çünkü inanıyoruz ki bir yetişkinin özgür olma isteği, çocukluğunda oynadığı oyunlar kadardır.” 

Giovanni Guidetti "Kız çocuklarının hayatlarında fark yaratmak istiyoruz"

Kız çocuklarını spor aracılığıyla güçlendirmek hedefiyle çıktıkları bu yolda doğru iş ortaklarıyla çalışmalarının önemine değinen Giovanni Guidetti ise “Dünyanın birçok ülkesindeki voleybol kamplarını bilen biri olarak, çıtayı bu kadar yukarı taşıyabilmemiz beni çok heyecanlandırıyor. Üstelik artık gücümüze güç katan bir yol arkadaşımız var. Enerjisa Üretim ile uzun süreli bir iş birliğine adım attık. Enerjisa Üretim sadece sektöründe lider bir kurum olduğu için değil; sağlıklı, çağdaş̧, vizyoner, toplumsal çevresel konulara duyarlı bir neslin yetişmesi için kız çocuklarının nitelikli eğitime erişimini önceliklendiren bir kurum olduğu için bir araya geldik. Aynı yöne baktığımıziçin de müthiş bir uyum içinde çalışmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu birlikteliği; spora verilen bir desteğin ötesinde, kız çocuklarının hayatlarında fark yaratmak isteyen insanların güçlerini birleştirmesi ve iyi bir takım oluşturması olarak okumak gerekiyor” dedi.

Ayşegül Gürkale "Ülkemizde sporun gelişmesini gönülden destekliyoruz"

Enerjisa Üretim İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Gürkale, "Yaşama saygı duyarak daha güzel bir gelecek için enerji üretme misyonumuz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürürken aynı zamanda çocuklarımızın nitelikli bir eğitim alması, sporun hayatlarının bir parçası olmasının sağlanması, sağlıklı, çağdaş ve vizyoner bir neslin yetişmesi amacıyla çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda kampın ana sponsoru olarak yer aldığımız için çok mutluyuz. Ülkemizde sporun gelişmesini gönülden destekliyoruz” dedi.