Bahattin Duran ve Tarık Ongun; Eğitimcilik Kariyerlerine Azerbaycan’da Başlıyorlar

21.09.2022 - 13:08 | Son Güncellenme: 21.09.2022 - 13:13

Faal hakemlik hayatlarını haziran ayında bitiren eski FIFA Yardımcı hakemleri Bahattin Duran ve Tarık Ongun; eğitimcilik kariyerlerine Azerbaycan’da başlıyor.

Abone Ol
Okuma süresi: 1dk

AJANSSPOR-HABER

Faal hakemlik hayatlarını haziran ayında bitiren eski FIFA Yardımcı Hakemleri Bahattin Duran ve Tarık Ongun; eğitimcilik kariyerlerine bir UEFA ülkesi olan Azerbaycan’da başlıyorlar. İşte detaylar...

Mesaj yayınladılar

Azerbaycan Futbol Federasyonu’nun daveti üzerine 25-27 Eylül tarihleri arasında yapılacak Hakem Eğitim Semineri’nde Yardımcı Hakemlere ilk eğitimlerini verecek olan Duran ve Ongun; ‘Hakemlik hayatımız boyunca sahada ve saha dışında öğrendiklerimizi ve edindiğimiz tecrübeleri hakem arkadaşlara aktarma zamanı geldi’ mesajını yayımladılar.

Bahattin Duran ve Tarık Ongun; kariyerlerinde Cüneyt Çakır ile birlikte 2 Dünya Kupası ve 3 Avrupa Şampiyonası’nda yer aldılar. Bu turnuvalarda; 2 ayrı Dünya Kupası’nda 2 Yarı Final ve bir Avrupa Şampiyonası’nda Yarı Final maçı yönettiler.

2015 yılında Berlin’de Juventus ile Barcelona arasında oynanan Şampiyonlar Ligi Finali’nde ve 2012’de Japonya’da düzenlenen FIFA Kulüpler Dünya Kupası’nda  Chelsea – Corinthians Finali’nde görev yapan Duran ve Ongun birlikte 3 kıtada, 38 ülkede toplam 366 maçta yer aldılar.

İlgini Çekebilir
Fenerbahçe'den büyük ödeme! Taraftar sağ olsun
Habere Git

Bahattin Duran 1975 yılında İstanbul’da doğdu. 1994 yılında hakemliğe başlayan Duran aynı zamanda Endüstri Mühendisi ve 20 yıl FIFA Yardımcı Hakemi olarak görev yaptı.

 
1973’de İstanbul’da doğan Tarık Ongun; İTÜ İşletme Mühendisliği mezunu. 2000 yılında başladığı hakemlik hayatında 15 yıl FIFA Yardımcı Hakemi olarak görev yaptı.

İlgini Çekebilir
LASK'ta Ismael'in başını futbolcular konseyi yemişti
Habere Git

Bilindiği üzere, Azerbaycan Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu başkanlığına, eski FIFA kokartlı Türk hakem Barış Şimşek getirilmişti.

Senin için hazırladığımız haberler