Bahçeşehir Koleji sonunu getiremedi

7DAYS EuroCup'ta Bahçeşehir Koleji, A Grubu'ndaki ikinci maçında, UNICS Kazan'a deplasmanda 89-88 yenildi.
6 Ekim 2020 20:48- Son Güncelleme - 6 Ekim 2020 21:02
Google news abonelik

Bertan Erman

7DAYS EuroCup’ta Bahçeşehir Koleji, A Grubu’ndaki ikinci maçında UNICS Kazan’ın Rusya’da konuğu oldu.

Maçın ilk dakikalarında Alex Perez ve John Brown'ın mini düellosu diye nitelendirilecek bir oyun çıktı. Perez-Brown düellosunda sayılar genellikle karşılıklı olurken, daha sonra Bahçeşehir'in JL Bourg maçındaki kabusu olan 3 sayılık basketler bir kez daha sahneye çıktı. UNICS Kazan, art arda bulduğu 3 sayılık basketlerle farkı 7 sayıya kadar çıkarttı. (16-9, 5.56) Ancak temsilcimiz, Erick Green ve Peyton Aldrige'in hücumda devreye girmesiyle 10-2'lik bir seri yakaladı ve 19-18 öne geçti. (3.23)  Perez ve Green'in skorda sırtladığı Kırmızı Ejderhalar, çeyreğin bitimine 15 saniye kala Jamar Smith'in 3 sayılık basketine engel olamadı ve ilk 10 dakikayı 26-25 geride tamamladı. 
 
İkinci çeyrekte, savunma ribaundları konusunda problem yaşayan ve Jordan Morgan'a ikinci şansı tanıyan Bahçeşehir Koleji, hücumda skor üretmekte de zorlandı ve basit top kayıpları da yaptı. UNICS farkı 5 sayıya çıkarınca, Başantrenör Zafer Aktaş'tan mola geldi. (30-25, 8.22) Mola sonrasında İsmet Akpınar ile hücumda toparlanmaya başlayan Kırmızı Ejderhalar, farkı 2 sayıya kadar indirse de, Jamar Smith'i savunmakta zorlandı ve fark bir kez daha 7 sayıya çıkınca, Zafer Aktaş'tan bir mola daha geldi. (37-30, 5.32) UNICS Kazan, farkı bir ara 9 sayıya kadar çıkarsa da, Erick Green, Jamal Jones ve Alex Perez'in hücumdaki çabalarıyla yeniden toparlanan Bahçeşehir Koleji, 11-3'lük bir seri yakalayarak son 14 saniyeye girilirken farkı 1 sayıya düşürdü. (43-42) Isaiah Canaan'ın serbest atışları sonrasında Peyton Aldrige bir son saniye basketi buldu. Kırmızı Ejderhalar, devre arasında soyunma odasına 48-47 geride gitmiş olsa da, üçüncü çeyrek için büyük bir moral buldu.
 
Üçüncü çeyreğe iyi başlayan temsilcimiz, Alex Perez'in 3 sayılık basketiyle 50-48 öne geçti. (9.10) Fakat Isaiah Canaan ve John Holland'ın bulduu basketler, UNICS Kazan'ın bir anda ivme yakalamasını sağladı. Rusya temsilcisi, bu iki oyuncunun skora verdiği katkılarla farkın çift hanelere çıkmasına neden oldu. (62-52, 4.47) Bahçeşehir'in arayı kapatıp maça ortak olma çabaları devam etse de, yine bir rakip karşısında daha üst seviye hücuma denk geldi. 
 
Son 10 dakikaya 70-61 önde giren Rusya temsilcisi karşısında serbest atış isabetleriyle arayı yavaş yavaş kapatmaya başlayan Bahçeşehir Koleji, Erkan Yılmaz'ın 3 sayılık basketiyle farkı 4 sayıya indirdi. (75-71, 6.20) Erkan Yılmaz ve Rıdvan Öncel'in bir anda devreye girmesiyle Kırmızı Ejderhalar, skorda 75-75'lik eşitliği sağladı ve maça yeniden ortak oldu. (5.46) Fakat UNICS'in 3 sayılık basketlerine bir türlü engel olamayan temsilcimiz,her şeye rağmen arayı kapatmayı başardı. Son dakikaya 87-86 geride giren temsilcimiz, Alex Perez'in bitime 54 saniye kala attığı basketle öne geçti. Akabinde UNICS hücumunda Hadi Özdemir topu çaldı. Ancak Bahçeşehir Koleji, aldığı toptan sonra 24 saniyede topu potaya gönderemedi. Maçın son 10 saniyesinde hücumda olan UNICS Kazan, Jamar Smith ile basketi buldu ve bitime 3.1 saniye kala öne geçti. Son topta Alex Perez'in 3 sayılık atışı kaçtı ve mücadele Rusya temsilcisinin 89-88'lik galibiyetiyle sonuçlandı. 
 
Bu sezon 7DAYS EuroCup'ta ilk maçını kazanan UNICS Kazan'da Jamar Smith, 8'de 7 dış atış isabeti bulurken, 25 sayı, 4 asist ve 2 ribaundla yıldızlaştı. İkinci maçından da mağlup ayrılan Bahçeşehir Koleji'nde Alex Perez maçın en skorer ismi olurken, 33 sayı, 3 asist ve 3 top çalma kaydetti.
 
Karşılaşmanın detaylı istatistikleri için tıklayınız.
 
Fotoğraf: UNICS Kazan