AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Bakan Kasapoğlu’ndan Fenerbahçe'ye 'Tokyo teşekkürü'

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 23 Eyl 2021 - 17:01 / Son Güncelleme : 23 Eyl 2021 - 20:22

Fenerbahçe haberleri... Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Fenerbahçe Kulübünün olimpik sporcularla buluşma etkinliğine katıldı. İşte detaylar...

Bakan Kasapoğlu’ndan Fenerbahçe'ye 'Tokyo teşekkürü'

AJANSSPOR-HABER

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Fenerbahçe Kulübü'nün, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda mücadele eden milli sporcuları için düzenlediği etkinliğe katıldı. Bakan Kasapoğlu, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen ve sarı-lacivertli kulübün başkanı Ali Koç, yöneticiler, sporcular, aileler ve çok sayıda davetlinin katıldığı etkinlikte açıklamalarda bulundu.

 

Kasapoğlu: Emekleriniz için size minnettarız

Fenerbahçe'nin Tokyo 2020'ye en fazla milli sporcu gönderen kulüp olduğunu belirten Kasapoğlu, "Spora kattığınız emekleriniz ve tüm varlığınız için sizlere minnettarız. Bu tarihi başarı ve destek için Fenerbahçe ailesine teşekkür ediyorum. Tokyo 2020'de her bir sporcunun heyecanı, unutulmaz anılar ve çok güzel hatırlar biriktirmeme sebep oldu. Apayrı bir tecrübe ve inanç. Bunları yaşatan tüm sporcularımızı tebrik ediyorum. Sizlerle gurur duyduğumuzu ifade ediyorum. Bu yolda tüm imkanlarımız, sporcularımız ve kulüplerimizin yanında olacak" ifadelerini kullandı.

 

'Tokyo'daki başarı katlanarak artacak'

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda ülke tarihindeki en fazla madalya sayısına ulaştıklarını vurgulayan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Tokyo 2020 pek çok açıdan ilklerin olimpiyatıydı. Branşlar ve madalya sayısı açısından hakikaten önemli ilklere imza attık. Daha önce sporcu dahi bulamadığımız branşlarda iddialı bir şekilde mücadele ortaya koyduk. Bu, bir emeğin neticesi. Branş çeşitliliğinin önemini vurgularken ve tesisleşme hamlemizi gerçekleştirirken hep inanarak konuştuk. Çok daha büyük başarılara koşacağız. Sürdürülebilir bir başarının peşindeyiz. Bu başarı katlanarak artacak."

 

'Olimpiyatların ertelenmesi fırsat oldu' 

Milli sporcuların Tokyo 2020'nin Kovid-19 salgını nedeniyle 1 yıl ertelenmesini fırsata dönüştürdüğünü vurgulayan Bakan Kasapoğlu, şunları kaydetti: "Sporcularımızın bu süreci bir fırsata dönüştüreceğini hep ifade ettik. Bunu boş yere ifade etmedik. Biliyorduk ki bizim sporcularımız ve hocalarımız her zorluğu bir imkana dönüştürür. Daha güçlü bir şekilde bir fırsat oluşturur. Öyle de oldu. Sporcularımız kendilerine güvenen 84 milyonu hiçbir şekilde mahcup etmedi. Madalya alsın ya da almasın, olimpiyatlarda duruşlarıyla ve inançlarıyla bizi gururla temsil ettiler. Hepsiyle gurur duyuyoruz."

 

Etkinliğin sonunda Bakan Kasapoğlu, hazırlanan plaketleri sporculara takdim etti. Ayrıca Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na, Ali Koç tarafından Fenerbahçe Kulübü'nün tarihinden önemli kesitlerin yer aldığı Vakt-i Fener tablosu hediye edildi.