AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yeni Spor Yasası İçin Web Sayfası Açtı

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 28 Nis 2022 - 13:49 / Son Güncelleme : 28 Nis 2022 - 13:53

Gençlik ve Spor Bakanlığı, TBMM'den geçen yeni Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu ile ilgili bilgi veren bir web sayfasını hizmete açtı. İşte detaylar.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yasalaşarak yürürlüğe giren yeni Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu ile ilgili tüm merak edilenlerin yanıtlarını içeren bir web sayfasını hizmete açtı.

Yasa çalışmalarının kronolojik sırayla verildiği sitede, 13-17 Ocak 2020 tarihinde Ankara’da çok geniş bir katılımla düzenlenen Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı ile ilgili geniş bilgiler de bulunuyor.

Kulüp başkanlarından bakanlık temsilcilerine, federasyon başkanlarından milletvekillerine kadar çalıştaya katılanların görüşlerinin yer aldığı sitede, sonuç raporu ve yasayla ile ilgili uluslararası referanslara da ulaşılabiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yasanın, Türk sporundaki kemikleşmiş sorunların çözümü için gündeme geldiğini, hazırlık aşamasında da tüm paydaşların görüşlerinin alındığını ve ortak bir akıl belirlendiğini vurguladı.

Cumhuriyet tarihinde 6 spor şurasının toplandığına dikkati çeken Kasapoğlu, "Spor şuralarında konuşulan konulara baktığınızda 75 yıldır bizim spor yönetimini ve hukukunu sağlam temeller üzerine oturtma gibi bir çaba var. Bu bir ihtiyaç. Biz aslında kartopu gibi büyüyen sorunları çözebilmek adına bu inisiyatifi aldık." ifadelerini kulandı.