Bakkal'dan Yanal isyanı: Bu kadar korkak mı oynatılır?

Mesut Bakkal'dan Ersun Yanal'a sert eleştiri: "8 yıl yanında çalıştım. Bu kadar korkak mı oynatılır?"
24 Şubat 2020 17:51- Son Güncelleme - 24 Şubat 2020 15:03
Google news abonelik

Teknik direktör Mesut Bakkal'dan çok konuşulacak Ersun Yanal yorumu geldi. 

Yanal'ın uzun yıllar yardımcılığını yapan Bakkal, Galatasaray'ın 21 yıl sonra Kadıköy'de ezeli rakibi Fenerbahçe karşısında 3-1 galip geldiği derbi hakkında konuştu.

Radyospor'da Salim Manav'ın canlı yayın konuğu olan Mesut Bakkal, "Galatasaray dünkü oyunu ile maçı haketti. Hakemlere Allah sabır versin, her düdükte hakemin başında 10 tane oyuncu vardı. Ülke futbolu nasıl gelişecek? Dün sahada futbol yoktu. Fatih Terim kazanmak için kadro çıkardı ve kazandı. Terim 4 forvetle oynadı. Fenerbahçe kötü oynadı ve kaybetti. Merak ediyorum; dün topun sahada kalma süresi ne kadardı? Ben keyifli maç seyretmek istiyorum. " ifadelerini kullandı. 

Ersun Yanal hakkında çarpıcı ifadeler kullanan Bakkal, "Fenerbahçe neden forvetsiz oynadı? Deniz Türüç'ü oynatmayacaksanız neden transfer ettiniz? Ersun Hoca'ya sormak istiyorum. Neden bu kadar savunma oyuncusu ile maça çıkıyorsun? Kadıköy'de oynuyorsun ve sen Fenerbahçe'sin... Ersun Yanal'ın yanında 8 yıl çalıştım. Ersun Yanal ülke futbolunda hek ederek bir yere gelen Türkiye'nin yetiştiridiği bir hocadır. Yanındakiler mi uyarmıyor? Bu kadar korkak futbol oynatılır mı?" dedi. 

Galatasaray'ın bu sezon Süper Lig'de şampiyon olacağını vurgulayan Mesut Bakkal, "Galatasaray seri yakaladı. Derbi galibiyeti de takıma ayrı bir hava getirecektir. Bundan sonra Galatasaray'ın önüne geçilmez yener gider ve sezon sonunda ipi göğüsler." açıklamasında bulundu.