"Bakü'de büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum"

10 Mayıs 2017 12:38- Son Güncelleme - 10 Mayıs 2017 12:38
Google news abonelik

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 4. İslami Dayanışma Oyunları'nda mücadele edecek milli sporculara başarılar diledi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Kılıç, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de 12-22 Mayıs'ta düzenlenecek oyunlara millilerin en iyi şekilde hazırlandığını belirtti.

Sporcular için çalışmalarının karşılığını alma vaktinin geldiğini vurgulayan Kılıç, "Milli sporcularımızın Bakü'de büyük başarılara imza atacağına inanıyorum. Sporcularımızın ay-yıldızlı bayrağımızı en iyi şekilde temsil edeceğine yürekten inanıyorum. Son dönemde uluslararası spor organizasyonlarında elde edilen başarıların ülke sporumuz adına önemi çok büyük. Bu önemli derecelerin Bakü 2017’de de devam edeceğini temenni ediyor, milli sporcularımıza başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı. 

5. İslami Dayanışma Oyunları'nın 2021 yılında Türkiye'de düzenleneceğini hatırlatan Bakan Kılıç, şunları kaydetti:
"Bu değerli spor organizasyonunun ülkemizde düzenlenmesi adına verdikleri büyük destek için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'a teşekkür ediyorum. Türkiye'nin, üst düzey spor organizasyonlarını düzenleme konusunda bir marka haline geldiğini tüm dünyaya gösterdik ve göstermeye de devam edeceğiz. 2021 yılında İstanbul’da gerçekleştireceğimiz 5. İslami Dayanışma Oyunları'nda da ülkemizin, sporun ruhuna uygun olarak başarı ve dostlukla geçen müsabakalara ev sahipliği yapacağına yürekten inanıyorum." 

Öte yandan, Türkiye'yi oyunlarda 21 branşta 339 sporcu temsil edecek.

Türkiye'nin 4. İslami Dayanışma Oyunları'na katılacağı branşlar ve sporcu sayısı şöyle: 
Atıcılık (19 sporcu), atletizm (45 sporcu), bedensel engelliler atletizm (1 sporcu), görme engelliler atletizm (6 sporcu), görme engelliler judo (5 sporcu), boks (10 sporcu), 3x3 basketbol (8 sporcu), cimnastik (9 sporcu), güreş (24 sporcu), judo (14 sporcu), halter (16 sporcu), karate (12 sporcu), masa tenisi (7 sporcu), tekvando (16 sporcu), tenis (8 sporcu), wushu (6 sporcu), yüzme (41 sporcu), hentbol (28 sporcu), futbol (23 sporcu), voleybol (28 sporcu), sutopu (13 sporcu)

 

 

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!