"Bana 50 bin dolar rüşvet teklif ettiler"

29.09.2020 - 10:47 | Son Güncellenme: 29.09.2020 - 10:54

Gaziantep Teknik Direktörü Marius Şumudica, Türkiye'den iki menajerin kendisiyle temasa geçerek bir oyuncunun transferini sağlaması için 50 bin euro önerdiklerini ifade etti. İşte Şumudica'nın çok konuşulacak açıklamaları...

Gaziantep Teknik Direktörü Marius Şumudica, kulüp tesislerinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

Transfer konularında çok dikkatli olunması gerektiğini söyleyen Rumen teknik adam şok bir itirafta bulundu:

"Geçen hafta bir oyuncu önerildi. Türkiye'den iki menajer beni aradı. Bu futbolcuyu kabul etmem için menajerler bana 50 bin Euro teklif etti. Sadece iyi futbolcu olduğunu yönetime söylememi istediler. 'Çünkü son sözü sen söylüyorsun.' dediler. Benim için kolay olurdu. Geçen sene bu oyuncu sadece 1 gol attı. Ben onu buraya nasıl getiririm, bunun sorumluluğunu nasıl alırım?"

Sumudica söz konusu oyuncunun kim olduğunu veya menajerlerin isimlerini kamuoyuyla paylaşmadı.

Transfer çalışmalarına devam ettiklerini belirten başarılı teknik adam, kadroya takviye yapılması gerektiğine vurgu yaptı. 

"En zor dönemlerimden biri"

Kadro yetersizliğinden duyduğu rahatsızlığı yineleyen Sumudica, şunları söyledi:

"Kafamda takımı kurmaya konsantre olamıyorum. Bir hoca için böyle çalışmak gerçekten çok zor. Elimdeki oyuncularla oynamaya devam edeceğim. Yaşadığım bu şehri ve insanları çok seviyorum ama benim için artık çok zor olmaya başladı. Benim için kolay değil. 17 senelik hocalık dönemimde en zor geçirdiğim dönemlerden birini yaşıyorum. Bunun için kimseyi suçlamıyorum."

"Bu sene küme düşmeme mücadelesi vereceğiz"

Bu sezon ligin sürprizlere gebe olduğunu ve takımın geçen seneki performansından uzak durumda bulunduğunu anlatan Sumudica, "Bu sene küme düşmeme mücadelesi vereceğiz. Ben bunu 1 ay önce söyledim. Ben bunu 3 maç sonra söylemiyorum. Puan kaybettiğimiz için söylemiyorum. Ben yüreğimle yapıyorum bu işi." şeklinde konuştu.

Ligde 2 Ekim Cuma günü Trabzonspor'u ağırlayacaklarını hatırlatıp, maça iyi hazırlandıklarını da vurgulayan tecrübeli teknik adam, "Bizim evimizde oynadığımız maçlar rakiplerimiz için kolay geçmiyor. Burada kolay puan kaybetmiyoruz. Maça puan veya puanlar için çıkacağız. Umarım istediğimizi alırız." diyerek sözlerini tamamladı.

Senin için hazırladığımız haberler