AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Bandırmaspor örnek olmak istiyor: Arkamızdan gelecekler

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 23 May 2022 - 11:55 / Son Güncelleme : 23 May 2022 - 12:00

Süper Lig'e yükselmek için play-off mücadelesi verecek Bandırmaspor'da teknik direktör Mustafa Gürsel, "Süper Lig'e çıkarsak bir çok takım arkasından gelecek" dedi.

AJANSSPOR HABER

TFF 1. Lig ekiplerinden Bandırmaspor'un teknik direktörü Mustafa Gürsel, Radyospor'da yayınlanan Üçleme programında Nazım Türknas ve Volkan Yılmaz'ın konuğu oldu. Bu sezon Play off müsabakalarına katılacak Bandırmaspor'a dair önemli açıklamalarda bulunan Gürsel'in konuşmalarından detaylar...

 

'TEKNİK DİREKTÖR' UNVANIYLA İLK SEZON

Geçmiş yıllarda önemli kulüplerde yardımcı antrenörlük yapan Mustafa Gürsel,  "Birinci adam olarak bu benim ilk senem. Tabii 30-35 senedir futbolun içerisindeyiz, antrenörlüğünde her türlü kademesinde çalışarak geldik buraya. Onun için ilk yılım olsa da herhangi bir farklılık olmadı benim adıma çünkü zaten bildiğim bir ortamdı. Onur Göçmez başkanımız ile oturup konuştuk. Benden önce 6-7 hocayla daha konuşmuş sanırım ama sonra bana 'Seninle çalışmak istiyorum hocam' dedi ve oturup planlamamızı yaptık. O da çok genç bir başkan, böyle başkanlarımızın da sayısının artmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

"ÖDEMELER GÜNÜ GÜNÜNE YAPILDI"

Gürsel sözlerine şöyle devam etti: "Başkanımız sağolsun tüm ödemeleri günü gününe yaptı. Çünkü ben de sezon başında önemli olan yüksek fiyatlı oyuncu almak değil, ödemeleri zamanında yapılabilecek transferler yapmak demiştim. Sağ olsun o da sezon boyu bu duruma uygun hareket etti. Neticesinde şuan ligi 3. bitiren bir takımız."

"SÜPER LİG'E HAZIRIM!"

ikinci olarak Süper Lig'e çıkmayı çok istediklerini belirten Bandırmaspor Teknik Direktörü, "Bunu başaramadık maalesef. Sakatlık durumlarımız da olunca işimiz daha çok zorlaştı ve haliyle artık play-off'a odaklanmaya başladık. Bu anlamda Ümraniyespor ve Ankaragücü'nü de tebrik ederiz. Biz büyük bir şehir değiliz, onun için başarılı olursak bir çok takım arkasından gelecek. Evet belki 1. adam olarak Süper Lig'de bulunmadım ama yıllarca oranın havasını soludum, gayet iyi biliyorum o atmosferleri" dedi.

"FUAT ÇAPA İLE DEVAMLI İRTİBATTAYIZ"

Fuat Çapa'nın yardımcı antrenörlüğünü de yapan Mustafa Gürsel, bu sezon Samsunspor'u çalıştıran Çapa ile karşılaştıkları müsabakaya dair de konuştu. Gürsel şunları söyledi: "Fuat hocayla devamlı görüştük. Bir ihtiyacın var mı, yok mu gibisinden de konuştuk. Her daim biz zaten konuşuyoruz hocamla. Samsunspor zaten değerli, güçlü bir camia. Biz olaya Fuat hoca, Mustafa hoca olarak değil de Bandırmaspor - Samsunspor müsabakası olarak baktık. Çünkü bizim derdimiz tamamen oyunun içiyle ilgili, seyircilere güzel futbol izletmekle ilgili. Oyun dışı şeyleri buraya dahil etmek değil."

"BURADAN DÖNMEK İSTEMEYİZ"

Play-off hakkında çok istekli olduklarını belirten Gürsel, "Buraya kadar geldikten sonra bırakmak gibi bir niyetimiz yok. Nasıl rakiplerimiz istekliyse, arzuluysa biz de en az onlar kadar istiyoruz. Umarım devamı gelir ve başarıyla noktalarız" dedi.