AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı 5. bölüm izle - TRT Barbaros dizisi izle

Ajansspor Editör
Ali Bozkurt
İlk Yayınlanma : 14 Eki 2021 - 18:00 / Son Güncelleme : 15 Eki 2021 - 01:12

TRT dizisi Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı heyecanla takip edilmeye devam ediyor. Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı izle, son bölüm izle ve 5. bölüm izle gibi aramalar da sürüyor. Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisi konusu nedir ve oyuncu kadrosunda kimler var? İşte detaylar...

Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı 5. bölüm izle - TRT Barbaros dizisi izle

TRT 1’in yeni projesi “Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı” her Perşembe günü saat 20.00’de izleyici ile buluşuyor.  Merakla beklenen dizi için geri sayım devam ederken dizinin oyuncu kadrosu ve karakterleri hakkında paylaşılan bilgiler dikkat çekti.

Yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca’nın üstlendiği, senaryosunu Mustafa Burak Doğu ve Ethem Arslan’ın yazdığı dizinin başrollerinde ise Engin Altan Düzyatan, Ulaş Tuna Astepe, Yiğit Özşener, Yetkin Dikinciler,  Pelin Akil Altan, Caner Topçu, İsmail Filiz, Gülcan Arslan, Devrim Evin, Melis Babadağ ve Bahadır Yenişehirlioğlu yer alıyor.

İŞTE 5. BÖLÜM FULL 
 

Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı 5. bölüm izle - TRT Barbaros dizisi izle

 

Baba Oruç ve Isabel güçlerini birleştirerek, Müslümanlara göz açtırmayan örgüt Unita’nın zulmünü bitirmek için harekete geçerler. Zalimlere karşı duran ve mazlumlara umut olmak için yaşayan Baba Oruç’u ve örgütün kardeşini esir tuttuğu Isabel’i bu yolda neler bekliyor? Isabel’in adalet duygusu ağır basar, İskenderiye’den Selanik’e gidecek olan ticaret gemisini Cafer’in elinden alıp Baba Oruç’a verir. Bu durum Cafer’in tüm planlarını altüst eder. Cafer’in Baba Oruç’a olan kini bu olayla daha da artar. İntikam için Baba Oruç’un gemisini sabote etme kararı alır. Bu suikast girişimini son anda fark eden Baba Oruç ve İlyas, Cafer’in adamlarıyla kıyasıya bir mücadeleye girer. Bu mücadeleden sağ çıkan taraflar kim olacak?

Midilli'den çıkan dört kardeşin, tehlikelere göğüs gererek yükselmelerini ve denizlerin fatihi olmalarını konu alan Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı ; Sipahi Yakup Ağa'nın dört oğlu olan İshak, Oruç, Hızır ve İlyas’ın, Barbaros kardeşlere dönüşme serüvenini anlatacak. Çekimleri Antalya, Marmaris ve İstanbul’da devam eden dizi TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşuyor.

Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı detayları

 

Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı, ES Film imzalı, 16 Eylül 2021 tarihinde TRT 1'de yayınlanmaya başlayan, yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca'nın üstlendiği, senaryosunu Mustafa Burak Doğu, İbrahim Ethem Arslan ve Tuba Kaya'nın birlikte kaleme aldıkları tarih, kurgu, aksiyon ve macera türündeki Türk televizyon dizisidir.[3] Dizinin başrollerinde Engin Altan Düzyatan ve Ulaş Tuna Astepe yer almaktadır.[4][5] Dizide, Osmanlı İmparatorluğu'nun ilk kaptan paşası ve kaptan-ı deryası olarak bilinen ünlü denizci Barbaros Hayreddin Paşa ve kardeşlerinin hayatı anlatılmaktadır.

Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı konusu nedir?

Dizi, Osmanlı Devleti'nin deniz aşırı seferlerinde unutulmaz zaferlere imza atmayı başaran, Kızılsakal lakaplı Barbaros Hayreddin Paşa ve diğer üç kardeşinin hayatını anlatmaktadır. Devletin kaptan-ı deryası olan Hayreddin Paşa, Akdeniz'de Osmanlı üstünlüğünü sağladı. Tüm Akdeniz kıyılarını egemenlik altına alan Oruç Reis'in en büyük destekçisi, kardeşi Barbaros Hayreddin Paşa oldu.

Barbaros Hayreddin Paşa'nın asıl adı Hızır Reis'tir. Ona ''dinin hayırlısı'' anlamına gelen Hayreddin adını, Osmanlı Devleti'ne yaptığı hizmetlerden dolayı Padişah Yavuz Sultan Selim verdi. Barbaros ismi ise, aslında ağabeyi Oruç Reis'e aittir; ancak onun ölümünden sonra Hayreddin Paşa tarafından da kullanılmıştır. Bu ismin verilmesinin sebebi de, Oruç Reis ve diğer kardeşlerinin kızıl renge çalan sakallarının olmasıdır: Barba, ''sakal''; rossa ise ''kızıl'' anlamına gelmektedir.