Ampute Milli Futbol Takımı'nda Barış Telli Kadro Dışı Kaldı

29.09.2022 - 15:49 | Son Güncellenme: 29.09.2022 - 15:54

Ampute Futbol Milli Takımı'nın teknik direktörü Osman Çakmak, yarın başlayacak Dünya Kupası öncesinde takımın önemli isimlerinden Barış Telli'yi kadro dışı bıraktı. Detaylar haberimizde...

AJANSSPOR HABER

Türkiye'nin ev sahipliğinde yarın başlayacak olan Ampute Futbol Dünya Kupası öncesinde Ampute Futbol Milli Takımı'nda sürpriz bir olay yaşandı. Yarın saat 20.00'de Ülker Stadyumu'nda Fransa ile açılış maçında karşılaşacak olan milli takımda, takımın önemli isimlerinden "Ampute Messi" lakaplı Barış Telli, 24 Eylül Cumartesi günü kendisine yapılan bildirimle turnuva kadrosundan çıkartıldı. Yıldız oyuncu, bugün saat 23.59'da sona erecek kadro listesi bildirimi öncesinde teknik direktör Osman Çakmak'ın kararıyla kadro dışı kaldı.

Adil Oyun Elçisi seçilmişti

Barış Telli'nin herhangi bir sakatlığı veya cezası bulunmazken, Dünya Kupası'nda şampiyonluğu hedefleyen Ampute Milli Futbol Takımı'nda teknik direktör Osman Çakmak'ın bu kararı kamuoyunda şaşkınlık yaşattı.

Ampute Futbol Milli Takımı'ndaki başarılı performansıyla ön plana çıkan Barış Telli, Türkiye'nin EURO 2024 adaylığı döneminde Adaylık Elçisi ve UEFA tarafından Adil Oyun Elçisi seçilmişti.

Kadro belli oldu

Ampute Futbol Milli Takımı'nın Dünya Kupası kadrosu şu şekilde şekillenirken bugün saat 23.59'a kadar değişiklik yapılabiliyor:

Kaleci: Bülent Çetin, Erdi Arslan, Mert Yıldız
Sağ Bek: İsmail Korkmaz, Okan Şahiner
Sol Bek: Fuat Taştan, Muhittin Kurt
Merkez Defansif Orta Saha: Muhammet Yeğen, Şeyhmus Erdinç
Merkez Hücumcu Orta Saha: Serkan Dereli
Sol Forvet: Kemal Güleş
Sağ Forvet: Fatih Şentürk, Ömer Güleryüz
Merkez Forvet: Rahmi Özcan, Savaş Kaya

Senin için hazırladığımız haberler