AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray'ın genç ismi Bartuğ Elmaz'dan olay beğeni! Fatih Terim paylaşımı...

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 24 Ara 2021 - 10:42 / Son Güncelleme : 24 Ara 2021 - 10:53

Galatasaray'ın genç futbolcusu Bartuğ Elmaz'ın sosyal medyada beğendiği bir paylaşım sarı kırmızılı taraftarları kızdırdı.

Galatasarayla olan sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan ve sözleşme uzatmayan 18 yaşındaki merkez orta saha Bartuğ Elmaz, sosyal medyada beğendiği bir gönderiyle olay oldu.

Fatih Terim paylaşımını beğendi

Elmaz, sosyal medyada bir taraftarın Fatih Terim ile Burak Elmas'ın yaşlandırılmış fotoğrafı ile birlikte, "Takım gençleşti biz yaşlandık. Madem gençleşecektik, çıktı elimizdeki bir genç hepimize ders verdi" ifadeleri yer alan paylaşımı beğendi. 

Taraftarı kızdırdı

Oyuncunun bu beğenisi sosyal medyada Galatasaray taraftarını kızdırırken, genç futbolcunun bu hareketi sezon sonunda Galatasaray'dan ayrılmayı kafasına koymuş şeklinde yorumlandı.

Burak Elmas kalmasını istiyorum demişti

Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmaz geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir açıklamada Bartuğ'nun Galatasaray'da kalmasını istediklerini belirterek, "Bartuğ ile ilgili ben ailesiyle ve menajeriyle şahsen görüştüm. Hocamız da görüştü. Biz Bartuğ’un Galatasaray’da kalmasını istiyoruz. Bartuğ’a yurtdışına her zaman gidebileceğini; ama asıl önemlisinin yurtdışından döndüğü vakit bir camiaya ait olup olmaması olduğunu kendisine anlattım. Dönüp dolaşacağın yer ülken. Gelecek için camia aidiyeti çok önemli. 

"Kalmak istiyorsa kendi tercihi olacak"

Menajeriyle de konuşuyoruz. Menajerinin de burada etkili olduğunu düşünüyorum. Bartuğ bizim yetiştirdiğimiz, Galatasaray’ın ciddi emek verdiği bir oyuncu. Burada bizim için en önemli şey bu genç oyuncumuzu kimsenin yıpratmaması. Arkadaşımızı koruyarak en doğru kararı vermesini sağlamak istiyoruz. Kendisi buranın bir parçası olmak istiyorsa kendi tercihi olacak. Biz bunun için elimizden geleni yapıyoruz. "