Başakşehir'in golcüsü Okaka: Bu sadece başlangıç

15.10.2021 - 22:45 | Son Güncellenme: 15.10.2021 - 23:35

Beşiktaş maçında attığı 2 golle yıldızlaşan Başakşehir forveti Stefano Okaka, 90 dakikanın ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

AJANSSPOR-HABER

Medipol Başakşehir-Beşiktaş maçına Stefanı Okaka damga vurdu. Attığı 2 golle 3-2'lik galibiyette başrol oynayan İtalyan futbolcu, "Büyük bir takıma karşı önemli bir maç oldu. Sezon bizim için iyi başlamadı, ancak çalışmalarımızı hiç vazgeçmeden sürdürdük. Yeni antrenörümüz Emre Belözoğlu ile taktiksel olarak hafta içi çok iyi işler çıkardığımızı düşünüyorum" dedi. 

'Beşiktaş önünde iyi iş çıkardık'

Okaka şöyle devam etti: "Topu ayağımızda tutma süresini ve baskıyı nasıl oluşturmamız gerektiği ile alakalı ve geriden oyun kurma konusunda gerçekten çok iyi çalıştık. Beşiktaş karşısında da çok iyi çalıştık. Muazzam bir iş çıkardık, her topa aynı agresifle bastık. Bu şekilde agresif futbol oynadığınız zaman sonuç da geliyor. Kendi evimizde büyük bir takıma karşı galip geldik. Kendi işimize dört elle sarılmaya ve gayretle çalışmalarımızı sürdürmemiz gerekiyor."

Okaka: Her takımda gol atıyorum

Tecrübeli forvet kendi performansı hakkında şu yorumu yaptı: "Açıkçası her sene gol atıyorum oynadığım takımlarda. Bazen sezona iyi başlıyorum, ertesi sene aynısı olmuyor. Futbol da zaten böyle bir şey. Buraya gelmeden önce başkanımız, yönetim kurulundaki değerli isimler bana takımın şablonu hakkında çok muazzam bir kulüp olduğunu söylediğinde, gerçekten bu takıma inanmıştım. 

'Başakşehir'e faydalı olacağım' 

Takıma da faydalı olma konusunda iyi işler çıkardığımı düşünüyorum. Bu mantalitemi sürdürme içerisinde olacağım. Ancak söylediğiniz doğru gerçekten. Gol attıkça kendinizi bulmaya devam edersiniz ve her zaman daha fazlasını istersiniz gol atma arzusuyla. Kendimi çok iyi hissediyorum."

İlgini Çekebilir
Okaka, Fenerbahçe'den sonra Beşiktaş'ı da avladı!
Habere Git

Stefano Okaka gol kralllığı konusundaki soruyu da "Kariyerime devam ediyorum, futbolda her zaman yapmanız gereken dün yaptığınızı unutup üzerine koyarak ilerlemeniz ve bu şekilde mücadele etmeniz. Bugün itibarıyla iyi iş çıkardığımı düşünüyorum ama bu sadece başlangıç. Önemli olan sezona nasıl başladığın değil, sezonu nasıl bitirdiğin. Kendim ve takımım için en iyisini yapma konusunda mücadelemi son hızla devam ettireceğim" sözleriyle yanıtladı.  

Senin için hazırladığımız haberler