Başkan açıkladı! Voleybolda yeni sezon...

11 Mayıs 2020 21:00- Son Güncelleme - 11 Mayıs 2020 21:01
Google news abonelik

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, 2019-20 sezonunun sona ermesi ve liglerin tescil edilmesi kararı hakkında konuşurken, yeni sezonun başlangıcının ne zaman olacağı ile ilgili görüşlerini dile getirdi.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, beIN SPORTS'a açıklamalar yaptı ve alınan karar ile atılacak adımları anlattı.

Üstündağ tescil kararı alınmasıyla ilgili, "Şeffaf, katılımcı ve samimi duygularımızla kulüplerle istişare ettik ve bu kararı aldık. Sıralamayı tescil ettik, düşmeyi kaldırdık. Üst lige yükselecek 4 takımı da aldık. Onları mağdur etmedik. Olumlu geri dönüşler aldık. Türk sporu adına önemli bir karardı." dedi.

Başkan Üstündağ Avrupa'da mağdur olabileceklerini söyleyerek, "CEV'in kararları bize geldi. 2020 yılında hiçbir faaliyet yok. Hepsi iptal edildi. Şampiyonlar Ligi'nde 3 takımımız vardı, diğer turnuvalarda da takımlarımız vardı. "Eczacıbaşı VitrA ve Fenerbahçe Opet'in rakipleri İtalyan takımlarıydı. O maçlar oynansaydı, çok mağdur durumda olabilirdik." ifadesini kullandı.

Yeni sezonun başlangıcına da değinen Mehmet Akif Üstündağ, "Uluslararası faaliyetler yaz döneminde yapılıyordu. Şimdi bu faaliyetler yapılamayacak. Bu demektir ki, biz ligi biraz daha erkene çekeceğiz. Her şey normal giderse, eylül ayının başında ligi başlatmayı düşünüyoruz. Başlangıç tarihini 1 ay daha öne alacağız. Olimpiyat hazırlığı da önemli. Bu yüzden lige biraz daha erken başlamayı düşünüyoruz." diye görüş bildirdi.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.