Başkan adayı mı? Arda Çakmak, Radyospor'da açıkladı!

7 Haziran 2019 14:35- Son Güncelleme - 7 Haziran 2019 17:35
Google news abonelik

Spor Toto Süper Lig’e yeniden dönen Gençlerbirliği’nde kongre süreci yaşanıyor. 9 Haziran Pazar günü yapılacak toplantıya kulüp üyelerinin yarısından bir fazlası katılmazsa genel kurul, 16 Haziran günü katılımcı sayısına bakılmaksızın Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Şura Salonu'nda saat 10.00'da bir araya gelerek yönetim kurulunu ve kulüp başkanını seçecek.

Gençlerbirliği’nde daha önce başkan adaylığını açıklayan Arda Çakmak, seçime girip girmeyeceği konusunda açıklamalar yaptı. Genel Kurul tarihi sebebiyle yönetimi eleştiren Çakmak dikkat çeken sözler söyledi. Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Arda Çakmak’ın açıklamaları şu şekilde:

Arda Çakmak: "Gençlerbirliği tarihinde ilk kez böyle bir şey görüyorum"

Kongre sürecini anlamakta ben de zorluk çekiyorum. Murat Bey’in bayram sebebiyle tebrik mesajı vardı. Ardından da kongre mesajı geldi. İlanın yayınlandığı gazeteyi bulmak istedik. Gazetenin kendisini aradık, hepsi toptan satıldı dediler. Kim aldı bilmiyoruz. Gençlerbirliği tarihinde ilk kez böyle bir şey görüyorum. Pazar günü kongre var, 2-3 gün önceden haber veriliyor. İlhan Bey vefat ettiğinde delege sayısı ne kadardı? Şu anda 1400’e yakın üye kaydedilmiş. Delegenin 3’te 2’si sizin kaydettiğiniz delegeler. Neden böyle bir şey yapıldı anlamadım.

"Gençlerbirliği'nin duayenlerinin bile kongreden haberi yoktu"

"Gençlerbirliği'nin duayenlerinin bile kongreden haberi yoktu"

Gençlerbirliği’nde duayen isimlerle konuştum. Ben söylemesem kongreden kimsenin haberi bile yoktu. Uzun yıllardır Gençlerbirliği camiasında yer alan isimlerin kongreden haberinin olmaması ilginç. İnternet sitesinde de kongre kararı ilanını görememiştik.

Arda Çakmak, Gençlerbirliği'nde seçime girecek mi?

Arda Çakmak, Gençlerbirliği'nde seçime girecek mi?

Arkadaşlarımızla henüz bu konuda karar vermedik. Şampiyonluk yaşamız bir başkan var. Ayrıca bizim sürekli vurguladığımız hatalar konusunda da iyileşme var. Arkadaşlarımızla oturup kararımızı vereceğiz. Pazartesi-Salı günü ne yapacağımıza karar vereceğiz diyebilirim.

"Murat Cavcav'ı yanlış yönlendiriyorlar"

Gençlerbirliği’nin İlhan Cavcav’dan sonra kurumsal bir yapıya kavuşmasını arzu ettik. İlhan Cavcav gibi birisi kolay kolay gelmez. Kongreyi gizli kapaklı yapmak doğru değil. Ben ayrıca Murat Bey’in böyle şeyler düşündüğünü zannetmiyorum. Murat Bey’in yanındaki bazıları yaptırıyor diye düşünüyorum.

"Onursal Başkanımız İlhan Cavcav'dır"

"Onursal Başkanımız İlhan Cavcav'dır"

Kongre ilanında bir madde var. Onursal Başkan seçimi seçileceği yazılıyor. Biz daha önce Onursal Başkanımızı seçtik. Onursal Başkanımız İlhan Cavcav’dır. Bu tutanaklara da koyuldu. Bu ya iş bilmemezlikten kaynaklanıyor ya da başka bir şey var. Onursal Başkan 1 defa seçilir o da zaten seçildi. Bazı şeyleri gerçekten anlayamıyorum. Şaşırdık. Gençlerbirliği böyle halkın takımı olmaz. Şeffaf olur ve halka açılırsa o kadar büyür.