AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Başkan adayından Terim önerisi: "Futbol direktörü olmalı"

Ajansspor Editör
Emrah Karalinc
İlk Yayınlanma : 04 May 2021 - 08:52 / Son Güncelleme : 04 May 2021 - 08:55

Galatasaray Başkan Adayı Eşref Hamamcıoğlu, teknik direktör Fatih Terim ile ilgili dikkati çeken açıklamalar yaptı. Terim, futbol direktörü mü olacak? İşte detaylar...

Başkan adayından Terim önerisi: "Futbol direktörü olmalı"

AJANSSPOR-HABER

Galatasaray'da bu ayın sonunda yapılması planlanan seçimde başkanlık görevi için yarışacak olan kulübün eski Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, kulübün geleceği, mali durumu ve Fatih Terim hakkında konuştu. Hamamcıoğlu, Fatih Terim'le ilgili dikkati çeken bir açıklamaya imza attı. Detaylar haberde...

"Galatasaray'ın bütçesini yüzde 40 küçültmezseniz ayağa kalkamazsınız"

Akşam'a röportaj veren Hamamcıoğlu, flaş transfer döneminin bittiğini anlattı. Hamamcıoğlu, "Kendi oyuncularımızı, yıldızlarımızı özkaynağımızdan yaratmamız lazım. Özellikle futbolda. Bugün Galatasaray'ın futbol şubesinin bütçesini yüzde 40 küçültmezseniz ayağa kalkamazsınız. Mümkün değil. Onun için de altyapıya önem vereceksiniz. Düze çıkılabilmesi için flaş transferlerle iş bitti" ifadelerini kullandı.

Bankalar Birliği anlaşması, Galatasaray'ın aleyhine mi?

Bankalar Birliği ile kulüpler arasında imzalanan sözleşmeyle ilgili eleştirilerine devam eden Hamamcıoğlu, "Kulüplerin elini kolunu bağlıyor. Yeniden müzakere etmek gerekiyor. Eskisi gibi yürütemezsiniz çünkü yapılan sözleşme buna izin vermiyor. İsteseniz de yapamazsınız. Biz anlaşma hakkında ancak basın yoluyla bilgi sahibi olabildik. O dönemde Divan Kurulu Başkanı olmama rağmen bilgi edinemedik. Okuduklarımıza göre bu bir rehin alma sözleşmesi" dedi.

"Fatih Terim futbol direktörü olmalı"

Son dönemde Galatasaray'da başkan adayı olacağı gündeme gelen Fatih Terim ile ilgili ise Hamamcıoğlu bir öneride bulundu. Hamamcıoğlu, "Bence artık Fatih Terim'in futbol direktörlüğüne geçmesi lazım. Fatih Terim Hoca benimle aynı yaşlarda; 67-68... Bu bir olgunluk dönemi artık. Avrupa'da rekabet farklı bir aşamaya geldi. Futbolcu olarak önemli bir geçmişi olmayan Klopp, Tuchel gibi genç antrenörler oldukça başarılı. Meşhur futbolcular olarak tanımıyoruz bunları. Ama eğitimliler ve çağa uygunlar. Galatasaray da Fatih Terim'in tecrübesinden yönetimsel olarak çok fayda sağlar. Biz bir bütçe vizyonuyla geleceğiz. Bu vizyonun gerçekleşmesi için Galatasaraylıların katkısı şart. Fatih Hoca ile zamanı gelince konuşulur. Desteği çok değerli olur. Bizim bir parçamız Fatih Terim" açıklamasını yaptı.

"Yayın hakları için Netflix ile görüşürüm"

Galatasaray Başkan Adayı Hamamcıoğlu, Kulüpler Birliği'ni de birlik olamamakla eleştirdi. Hamamcıoğlu, "Kulüpler Birliği ne iş yapıyor çok anlamıyorum. Nasıl bir birlik? Bugün yayıncı kuruluş fiyatları düşürdü. Ödemeleri geç yapıyor. Kulüpler Birliği'nin buna karşı durması lazım. Bu birlik olmasa belki ben gider yayın hakları için Netflix ile görüşürüm" diye konuştu.