AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Adana Demirspor'da Murat Sancak, Vincenzo Montella'nın Gidebileceğini Söyledi

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 21 Nis 2022 - 18:14 / Son Güncelleme : 21 Nis 2022 - 18:43

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak katıldığı televizyon programında açıklama yaptı. Sancak, teknik direktör Vincenzo Montella'nın gidebileceğini söyledi.

AJANSSPOR HABER

Adana Demirspor Kulüp Başkanı Murat Sancak, Yeni Açık TV’de, Açıklama programının konuğu oldu. Sancak, “Teknik direktörümüz Montella ile 2 yıllık sözleşmemiz var ama İtalya’dan bir takım için özel izin istedi, benden de sözünü aldı” diye konuştu.

"Artık ilk 4 takım arasında olmayı planlıyoruz”

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, sezona ilk 10 hedefi belirleyerek başladıklarını fakat iyi gidişat nedeniyle yeni hayaller kurmaya başladıklarını ifade etti. Sancak, “Kadromuzu oluştururken ilk 10’da olmayı düşünüyorduk fakat sezon içerisinde baktık gidişat iyi, hedefi yeniledik. Artık ilk 4 takım arasında olmayı planlıyoruz” dedi.

Yeni hedef Avrupa kupaları

Avrupa kupaları için de yavaş yavaş umutlandıklarını ifade eden Murat Sancak: “Allah nasip ederse UEFA’ya katılırsak bizim için muhteşem bir sonuç olur. Arzuluyoruz ve istiyoruz” ifadelerinde bulundu.

"Trabzonspor'un rakibi olabilirdik"

Büyük bir taraftar desteğini arkasında hissettiğini ifade eden Başkan Sancak, “Benim olduğum yerde taraftarlarımız sadece başarı beklentisi taşırlar. Sezon başında ilk 4 maçta sadece 2 puan alabildik. Ligden düşen takımlara 6-6 puanları bıraktık. Bu durum bizi hedeflerimizden uzaklaştırdı. Eğer o dönemde bu kayıpları yaşamasaydık belki de şu an Trabzonspor’un şampiyonluk yolundaki rakibi olabilirdik. An itibarıyla bulunduğumuz konumdan da memnunuz, sezonu ilk 4 takım arasında bitirirsek öpüp başımıza koyacağız” şeklinde konuştu.

"Montella benden söz aldı"

İtalyan teknik adam Vincenzo Montella’nın 2 yıllık kontratı olduğunu ifade eden Başkan Murat Sancak, “Montella’dan memnunuz, kendisi de bizden oldukça memnun. Sözleşmeyi imzalarken oturduk ve benden bir konuda söz istedi, hayali İtalya’da bulunan bir takımı çalıştırmakmış. Oradan teklif gelirse kendisine sözümü tutacağım. Montella Türkiye’de başka bir takıma gitmez” dedi.

"Messi'yi isterim"

İmkanlar izin verse Lionel Messi’yi transfer etmek istediğini belirten Murat Sancak: “Fenerbahçe, Galatasaray veya Beşiktaş’ın yanı sıra bizde de imkan oluşsa Messi’yi kadromuza katmak isterdik” açıklamasını yaptı.

Yıldız isim transfer etmenin saha içi kadar dışında da getirisi olduğunu ifade eden Sancak: “Messi, Ronaldo gibi isimleri transfer ettiğiniz zaman her manada etki yaratıyorsunuz. Örnek vermem gerekirse, Balotelli transferini yaptığımızda 25 Ocak tarihinde Google’da en çok aranan kelimeler Adana ve Adana Demirspor’du” şeklinde konuştu.

"Yunus Akgün için keşke..."

Transfer konusunda ince eleyip sık dokuduklarını açıklayan Başkan, “Transfer dönemleri hassas oluyor. Yunus Akgün’ü kadromuza katarken keşke satın alma opsiyonu koysaydık, koyamadık” dedi. Yunus’u bize verirlerse Türk futboluna kazandırmamız açısından çok iyi olacak. Hem Montella ile hem de Adana Demirspor’la 1 sezon daha geçirmesi kendisi açısından iyi olacaktır. Eğer şimdi giderse iyi bir futbolcu olur ama biraz zorlanacağını düşünüyorum” dedi.

"Balotelli ünlü ama ayrıcalıklı değil"

Adana Demirspor takımında bir aile ortamı oluşturduklarını söyleyen Sancak, “Takım içerisinde güzel bir iletişim sağladık. Balotelli ünlü bir futbolcu ama pek fazla ayrıcalık tanımıyoruz. Teknik direktörümüzle takım hakkında sık sık görüşüyorum. Montella bana, ‘Başkanım sık sık gelirseniz daha iyi olur, oyuncular sizi görünce daha fazla motive oluyorlar’ diyor. Fırsat buldukça takımla birlikte olmaya özen gösteriyorum” ifadelerini kullandı.

"Mancini yanlış yaptı"

Roberto Mancini, İtalya Milli Takımı kadrosunu kurarken Balotelli’yi de kadroya almalıydı diyen Adana Demirspor Başkanı Sancak: “Bence Mancini yanlış yaptı. Balotelli kadroda olsaydı İtalya kesinlikle tur atlardır” şeklinde konuştu.

"3 tane kaleciyi kadroya alıyorsun ama Yunus’u..."

A Milli Takımı’mızın Portekiz karşısında elenmesini yorumlayan Sancak: “Portekiz maçını kazanabilirdik ama penaltıyı atamadık. Burak penaltıyı kaçırmış olabilir ama ünlü futbolcuların zaman zaman bu durumu yaşadığını biliyoruz. Nasip değilmiş. Yunus Akgün’ü Portekiz maçında oynatmadılar ama en azından İtalya ile oynanan hazırlık maçında sahada olmalıydı. Sen 3 tane kaleciyi kadroya alıyorsun ama Yunus’u almıyorsun” diye konuştu.

"Hamit Altıntop'a bizzat söyledim"

Sancak Milli takım ve Yunus Akgün ile ilgili sözlerine şu şekilde devam etti: “Portekiz maçını aslında kazanabilirdik. Penaltı pozisyonu Burak atamadı. Birçok ünlü futbolcu da atamayabiliyor yani. Nasip değilmiş diyelim. Bundan sonra yeni çıkan oyunculara destek vermek, oynatmak lazım. Mesela Yunus’u istediler bizden. Bugün en iyi kanat oyuncularından biri Yunus. Hadi Portekiz maçında oynatmadın, bari buradaki İtalya hazırlık maçında oynat. Sen 3 tane yedek oyuncu, 3 tane kaleciyi kadroya koyuyorsun ama Yunus’u koymuyorsun. Bu doğru olmadı. Bizzat Hamit Altıntop’a da söyledim. Yunus bu maçta oynamayacak ise hangi maçta sahada olacak?"

"Hakem operasyonu Nihat Özdemir'i etkiledi"

Türkiye Futbol Federasyonu seçimi için beklemede olduklarını ifade eden Başkan Murat Sancak, “Açıkcası kimin olacağını ben de görmek istiyorum. Nihat Özdemir’in gitmesine üzüldüm, kıymetini bilemedik. Hakem operasyonunun ardından bazı kulüpler başkanın istifasını da istemişti.” açıklamasını yaptı.

"Saha içinde yabancı saysına karışmayın"

Yabancı sınırlaması hakkında kulüplerin talebinin açık olduğunu ifade eden Murat Sancak şunları söyledi: “20 kulüp oturduk federasyona yazımızı yazdık. 14 yabancı olmazsa bile 12 yabancı olsun ve saha içerisinde kimin oynayacağına teknik adamlar karar versin. Sahada oynayan yerli bir oyuncunun yedeği bazen yabancı futbolcu oluyor. Sahada bir sakatlanma anında o yerli oyuncunun yerine yabancı futbolcuyu oyuna sokamıyorsun, sistem aksıyor. Baktığınız zaman geçmiş dönemde yabancı sınırlaması yoktu ve Türk Milli Takımı daha başarılıydı. Her gelen iyi yabancı futbolcu, bizim oyuncularımıza katkıda bulunuyor. Yunus Akgün’ünün bugün gelişim göstermesinde en büyük katkı Balotelli, Bjarnason ve Svensson’undur. Bu oyuncular bizim futbolcularımızı geliştiriyor”

"Yeni transferimiz belli"

Başkan Sancak, takıma takviye yapmaya başladıklarını belirterek, “Bir futbolcuyla anlaşmaya vardık. Sözleşmesi şu an devam ettiği için kim olduğunu söylememiz doğru değil. Takımına saygısızlık yapmak istemiyoruz” dedi.

"Fenerbahçe'den locam vardı artık F'si kalmadı"

Adana Demirspor Başkanı Sancak, açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Ben Adana Demirsporluyum. Başkanlık koltuğuna oturmadan önce iyi bir Fenerbahçe taraftarıydım. Hatta Fenerbahçe Stadyumu’nda locam vardı. Kongre üyesiydim. Artık Fenerbahçe’nin F’sinden bir gram bile kalmadı. Hatta bu sezon en yüksek primi Kadıköy’de oynadığımız Fenerbahçe maçında verdim, ‘Yenmenizi istiyorum’ dedim. Benim hayatım, her şeyim Adana Demirspor”

Muric bilmecesi

Manchester City’den kiralanan Muric için İngiliz devinin süreci yakından takip ettiğini ifade eden Sancak: “Oyuncuyu dikkatle izliyorlar. Buraya gönderirken ‘2-3 sezon sonra bizim kalemizi devralacak’ demişlerdi” diye konuştu. Muric’ten memnun olduklarını belirten Sancak: “Biz oyuncudan memnunuz, oyuncunun burada mutlu olduğunu biliyoruz. Kiralık vereceklerse zaten o kulüp biz olacağız. Vermeyecekler ise Allah yolunu açık etsin” dedi.

"Trabzonspor hak etti"

Trabzonspor’un henüz matematiksel olarak şampiyon olmadığını ama ligi kazanmayı hak ettiğini belirten Sancak: “İnşallah bizim maça gelene kadar şampiyonluğu garantilerler ve buradaki maçta onları rahat yenebiliriz. Güzel bir oyunla şampiyon olacaklar. Ligdeki 20 takımdan 19’u kabul ediyor, bu şampiyonluğa kimse gölge düşürmeye kalkmasın” ifadelerinde bulundu.

Bir kelimeyle anlat

Yunus Akgün: Evladım
Montella: Egosuz
Balotelli: Kalender, Genelde deli derler ama kalender
Adana Demirspor: Muhteşem, taraftar
Murat Sancak: İnsan