AjanssporAjansspor uygulamasını indir

TFF'den beIN Sports'a hukuki süreç! İşte kritik zirveden çıkan kararlar

İlk Yayınlanma : 07 Haz 2021 - 18:20 / Son Güncelleme : 07 Haz 2021 - 19:49

Kulüpler Birliği, TFF Başkanı Nihat Özdemir ile bir araya gelerek, Süper Lig’deki yabancı sınırı, küme düşme, transfer limiti ve yayın gelirlerini tartıştı.

TFF'den beIN Sports'a hukuki süreç! İşte kritik zirveden çıkan kararlar

Salim MANAV-AJANSSPOR

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF), kulüplerle görüşmeden yabancı kuralında değişiklik ilan etmesiyle oluşan kaos ve yayıncı kuruluş krizi bugün masaya yatırıldı. Kulüpler Birliği Vakfı’na üye 20 Süper Lig kulübünün yöneticileri, İstanbul Conrad Otel'de toplandı.

beIN Sports taksidini ödemedi

Toplantının ardından Ahmet Nur Çebi ile beraber açıklama yapan TFF Başkanı Nihat Özdemir, "Bugün beIN Sports’la yaşanan sorunlarda masaya yatırıldı. 2 milyar 600 milyon Dolar için anlaşmıştık. Ödemeleri gereken son taksidi ödemediler. Bugün itibariyle hukuki işlemleri başlatacağız" dedi.

Özdemir başkanların yanına geldi

Özdemir yabancı kuralı hakkında ise şu açıklamayı yaptı:

"Bizden istedikleri 1 yıl evvel önce almış olduğumuz yabancı futbolcu sayısında almış olduğumuz kısıtlamaydı. Biz bu maddeyi alırken federasyonda çok uzun zaman düşündük. Geçen yıl Türkiye’de oynayan takımların yabancı sınırı 7,12’ydi. Ve biz bunu yönetim kurulunda çalışırken bir daha değerlendirdik ve 8 oyuncu ancak sahada oynayabilir diye bir karar aldık. Kulüplerimiz, geçen yıl ertelediğimiz bu kararın 1 yıl daha ertelenmesini talep etti. Biz bu isteği yönetim kurulumuzda değerlendireceğiz. 

Detaylar birazdan...