'Basketbol son derece vasatlaşmış durumda'

25 Aralık 2017 20:59- Son Güncelleme - 25 Aralık 2017 20:59
Google news abonelik
'Basketbol son derece vasatlaşmış durumda'

Galatasaray'ın eski yöneticilerinden Ahmet Dedehayır, sarı-kırmızılı takımın gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Tuttur.com'un sunduğu Bahse Gireriz programında Eyüp Yıldız'a konuşan Dedehayır'ın öne çıkan değerlendirmeleri şu şekilde:

Dursun Özbek'in seçim kararı alması

"Seçimin zamanlaması son derece manidar. Geçen sene aidatını ödemeyen hiçbir üye oy kullanamıyor. Haziran ayında imza toplanmıştı ama birden bire bir seçim icat etti. Doğru bir zamanlama değil. Ünal Aysal görevi bıraktıktan sonra da olağan seçim yapıldı. Durygun Yarsuvat 7 ay kaldı. Üç yıllık süreç yanlış bir karar."

Özbek'in Fatih Terim hamlesi

"Ciddi bir çekişme olduğunu düşünmüyorum. Fatih Terim kararı da çok doğru oldu. İstenilen istikrar ve başarı yakalananmış. Dursun Özbek yönetimi bir kredi kazandı ve rahat kazanacağını düşünüyorum."

Galatasaray'ın basketbol takımları iyi yönetiliyor mu?

"Yönetime girmek gibi bir tasarrufum yok. Basketbolun çok kötü gittiği aşikar. Erkek takımımız zaten play-off'a girme-girmeme gibi bir durum içerisinde. Kadın takımımızın ise ligde iddiası yok. Basketbolu yarı özerk bir şekilde yönetmek lazım. Sponsorlar gerekiyor. Basketbol son derece vasatlaşmış durumda.

Galatasaray'ın pek değerlendirilecek bir tarafı yok. İddialı olmayan bir takım için Erman Kunter'i getirmenin de anlamı yok. Tofaş'ın Orhun Ene ile yaptığı plan gibi olabilirdi. Bugünü kurtarma ya da kurtaramamaya yönelik, akıl dışı şeyler oluyor."

Salon inşaatı

"Söz verildiyse yapılır diye düşünüyorum. Bir tek salon yaparak kurtulmak mümkün değil. Galatasaray gibi bir kulübün kurumsal düzeyde yönetilmesi gerekir. Günü kurtarmaya yönelik yönetici profili görüyoruz. Galatasaray'ın satarak, borç kapatacağı bir yer de kalmadı. Son derece üzücü. Kalıcı bir şekilde ileriye gitmek mümkün değil."

YASAL UYARI : Bu haber ajansspor.com tarafından yazılmıştır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.