AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Batshuayi bir Aboubakar değil!

Ajansspor Editör
İsa Kethüda
İlk Yayınlanma : 31 Ara 2021 - 13:37 / Son Güncelleme : 31 Ara 2021 - 13:42

Beşiktaş'ta sezonun ilk devresinde Michy Batshuayi, 21 maçta 6 gol atarak, geçen sezon 19 maçta 11 gol atan Vincent Aboubakar'ın gerisinde kaldı. Detaylar

AJANSSPOR-HABER

Beşiktaş taraftarı sezon başında transfer edildiğinde büyük bir sevinçle karşıladığı Michy Batshuayi'nin ilk devre performası karşısında hayal kırıklığı yaşadı. Belçikalı golcü, sezona iyi bir giriş yapsa da devamını pek iyi getiremedi ve sık sık geçen sezon şampiyonlukta önemli pay sahibi olan Vincent Aboubakar ile kıyaslandı.

Batshuayi 21 maçta 6 gol atıp 4 asist yaptı

28 yaşındaki santrfor, Süper Lig, UEFA Şampiyonlar Ligi ve Ziraat Türkiye Kupası dahil sezonun ilk yarısında toplam 21 maça çıktı ve bin 661 dakika süre aldı. Batshuayi, 6 gol atıp 4 de asist yaptı. Oyun gol ve asist katkısının tamamını Süper Lig'de yaptı. Şampiyonlar Ligi ve Ziraat Türkiye Kupası'ndaysa gol veya asist katkısı yapamadı.

Aboubakar'dan 19 maçta 11 gol ve 2 asist

Belçikalı yıldız mücadele açısından taraftarın takdirini kazansa da son vuruşlarda istenilen verimlilikte olamadı. Golcünün sık sık kıyaslandığı Aboubakar'ın geçen sezonun ilk devresindeki gol ve asist sayılarına bakalım: Kamerunlu, 1'i Ziraat Türkiye Kupası, 18'i de Süper Lig olmak üzere toplam 19 maçta 11 gol ve 2 asistlik katkı sağlayarak, Batshuayi'ye büyük fark attı. Aboubakar daha az maç oynadığı halde Batshuayi'den daha çok gol attı. Aboubakar sezon sonunu ise 29 maçla tamamlarken toplam 16 gol ve 5 asist kaydetti.

Aboubakar 29. maçta stop etti!

Bilindiği üzere Kamerunlu, ligin ikinci devresinde sakatlandı ve sadece 10 maça çıktı. Ancak bu sakatlık da büyük tartışma yarattı. Çünkü Aboubakar'ın sözleşmesi 30 maç oynaması halinde otomatikman uzayacaktı. 29. maçta kalması, oyuncunun sakatlığı konusunda şüpheler uyandırdı. Nitekim Aboubakar sezon sonunda Suudi Arabistan'ın Al-Nassr Riad Kulübü'ne transfer oldu.

Batshuayi bir Aboubakar değil!

Bunlar bir kenara bakıldığında verilere göre bir kıyaslama yapıldığında, 2021-2022 sezonunun ilk devresi itibarıyla Michy Batshuayi'nin tabiri caizse bir Vincet Abuobukar olmadığı söylenebilir. Bakalım, Belçikalı yıldız, sezonun ikinci devresinde bu tabloyu kendi lehine çevirebilecek mi?