Bayern Münih - Chelsea maçına koronavirüs engeli...

10 Mart 2020 15:35- Son Güncelleme - 10 Mart 2020 15:38
Google news abonelik
Bayern Münih - Chelsea maçına koronavirüs engeli...

UEFA Şampiyonlar Ligi son 16 turu rövanş mücadelesinde Almanya'da oynanacak olan Bayern Münih - Chelsea maçının koronavirüs salgını nedeniyle seyircisiz oynanacağı iddia edildi.

Alman spor gazetesi Bild'de yer alan habere göre; UEFA Şampiyonlar Ligi son 16 turu rövanş mücadelesinde oynanacak olan Bayern Münih - Chelsea maçının koronavirüs salgını nedeniyle seyircisiz oynanacağı açıklandı.

Almanya’nın Bavyera eyaletinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle 1000 kişiden fazla katılımcısı olan etkinlikler yasaklandı.

Bavyera Eyaleti Başbakanı ve Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) Genel Başkanı Markus Söder, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Kovid-19 salgını konusunda alınan önlemlere ilişkin Münih kentinde açıklama yaptı.

Söder, Kovid-19 salgınını ciddiye aldıklarını ve tüm kurumların bunun için hazırlık yaptığını belirterek "Bizim için güvenlik her şeyden önce gelir." dedi.

Virüsün bulaşmaması ve halkın korunması için tedbirler aldıklarını belirten Söder, 1000'den fazla kişinin katılacağı tüm etkinliklerin yasaklandığını, buna spor etkinliklerinin de dahil olduğunu belirtti.

Söder, 500 ila 1000 kişinin katılacağı etkinliklerle ilgili de Robert-Koch Enstitüsünün tavsiyelerine uyulması çağrısında bulunarak bu kararların şimdilik Bavyera eyaletinde Paskalya tatilinin sona ereceği 18 Nisan’a kadar geçerli olacağını ifade etti.

500’den az katılımcısı olan etkinliklere katılma konusunda vatandaşların kendilerinin karar verebileceğini dile getiren Söder, Almanya'da federal hükümetin aldığı tüm kararlara uyacaklarını da kaydetti.

Bayern Münih bunun dışında ligde, 22 Mart’ta Eintracht Frankfurt ve 11 Nisan’da Fortuna Düsseldorf ile Allianz Arena’da oynayacağı karşılaşmalar da seyircisiz olacak.

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, geçen hafta sonu yaptığı açıklamada, 1000'den fazla kişinin katılacağı tüm etkinliklerin iptal edilmesi tavsiyesinde bulunmuştu.

Öte yandan turun ilk maçını Bavyera ekibi İngiltere'de 3-0 kazanmayı başarmıştı.

Rövanş mücadelesi 18 Mart Çarşmaba günü saat 23:00'te oynanacak.

AJANSSPOR-DIŞ HABER