Bayern Münih, Hansi Flick ile sözleşme yeniledi

3 Nisan 2020 18:24- Son Güncelleme - 3 Nisan 2020 18:29
Google news abonelik
Bayern Münih, Hansi Flick ile sözleşme yeniledi

Almanya Bundesliga ekiplerinden Bayern Münih, teknik direktör Hansi Flick ile olan sözleşmesini uzattığını açıkladı.Kulüpten yapılan açıklamada, 55 yaşındaki teknik direktör ile olan sözleşme 2023 yılına kadar uzatıldı.

"Hansi'nin çalışmalarından memnunuz"

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan CEO Karl-Heinz Rummenigge, "FC Bayern, Hansi Flick'in çalışmalarından çok memnun. Takım o geldikten sonra çok iyi gelişim gösterdi ve bu da sonuca yansıdı. Çekici bir futbol oynatıyor. Üç kulvarda temsil edilen tek Alman takımıyız. Lider durumdayız ve bundan dolayı mutluyuz. Flick'e güveniyor ve gelecekte hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyoruz" dedi.

"İşine sadık ve disiplinli"

Hasan Salihamidžić, "Hansi'nin takımı devraldığı ilk günden bu yana bununla nasıl çıkacağına dair bir planı vardı. Hansi işine sadık ve disiplinli. Aldığı sonuçlarda kendini ifade ediyor. Onun şu an doğru teknik direktör olduğuna inanıyoruz" şeklinde konuştu.

"Ekibimle çalışmayı dört gözle bekliyorum"

Hansi Flick, "Ekibimle birlikte görev almayı dört gözle bekliyorum. Karl-Heinz Rummenigge, Oliver Kahn ve Hasan Salihamidžić ile yapılan görüşmeler çok iyiydi. Karşılıklı güven vardı. Eminim birlikte çok şey başarabiliriz." açıklamasını yaptı.

"Bayern felsefesini anlamak önemlidir"

Oliver Kahn: "Bir teknik direktör için Bayern Münih felsefesini anlamak önemlidir. Hansi Bayern'de bir oyuncuydu, yardımcı antrençr ve şimdi teknik direktör. Bu iyi bir yol. Hansi bu kulübün zihniyetini biliyor. Onun gelişiminden memnunuz" ifadelerini kullandı.

 Bilindiği üzere Flick, geçen yılın kasım ayında Niko Kovac ile yolların ayrılmasının ardından teknik direktörlük görevine getirilmişti.

AJANSSPOR-DIŞ HABER