AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Bayern Münih Lewandowski için acele etmiyor

Ajansspor Editör
Feride Kara
İlk Yayınlanma : 24 Oca 2022 - 23:52 / Son Güncelleme : 25 Oca 2022 - 00:01

2023'te anlaşması son bulan Polonyalı futbolcu Lewandowski'nin Bayern Münih'te kalıp kalmayacağı merak konusu. Ama Bayern yönetimi bu konuda acele etmiyor

Bayern Münih ile sözleşmesi 2023'te bitecek olan yıldız oyuncu Robert Lewandowski'nin geleceği merak konusuydu. Bayern Münih Lewandowski hakkında yeni bir açıklama yaptı.

Yeterli zamanımız var

Bayern Münih'in Başkanı Herbert Hainer, Lewandowski'nin takımdaki geleceği hakkında şunları söyledi: "Sportif direktörümüz oyuncularımız ile sürekli temas halinde. Lewandowski'nin takımdaki geleceği hakkında elimizde yeterince zamanımız var, sözleşme 2023'e kadar devam edecek. Eğer kendisi kariyerini bizimle sonlandırmak isterse gerçekten mutlu olurum."

Maaş indirimi iddia edilmişti

Geçtiğimiz günlerde Lewandowski hakkında yazan Alman basını, Bayern Münih'in tecrübeli topçunun maaşında indirim yapılması şartı ile yeni bir sözleşme istediğini iddia etmişti.

Yorum yapmak istemiyorum

Yeni sözleşme iddiaları  ile gündeme gelen Lewandowski söylentiler hakkında şunları söylemişti: "Spekülasyonlar veya yeni sözleşme iddiaları hakkında pek de yorum yapmak istemiyorum. Şu an odaklandığım şey en iyi performansımı sergilemek. Sahada iyi olduğunuz sürece hangi takımda yer aldığınızın önemi yok. Artık tecrübeli bir oyuncuyum ve elimde yeteri kadar zamanım var. Acele etmek istemiyorum."

Robert Lewandowski kimdir?

Robert Lewandowski 21 Ağustos 1988 tarihinde Polonya'da dünyaya geldi. Futbol kariyerine Partizan Leszno'da başlayan Polonyalı forvet 4 Ocak 2014 tarihinde bedelsiz olarak Dortmund'un ezeli rakibi Bayern Münih'e katıldı. Bayern Münih için 239 maça çıkan Polonyalı topçu toplamda 226 gol ve 33 asist ile takımına katkı sağladı.