Bayern Münih'de Mazraoui, Filistin paylaşımı yaptı! Almanya'da gündem oldu

Orhan Gülek
16.10.2023 - 13:47 | Son Güncellenme: 16.10.2023 - 13:49

Almanya Bundesliga ekiplerinden Bayern Münihli futbolcu Noussair Mazraoui'nin, Filistin paylaşımı nedeniyle sınır dışı edilmesi istendi. İşte detaylar

Bayern Münih'de Mazraoui, Filistin paylaşımı yaptı! Almanya'da gündem oldu

AJANSSPOR - HABER

Almanya'nın Bayern Münih takımında forma giyen Fas kökenli Hollandalı futbolcu Noussair Mazraoui, yaptığı Filistin paylaşımıyla tepkilerin hedefi oldu.

Mazraoui'ye sınır dışı talebi!

Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) partili milletvekili Johannes Steiger futbolcunun hem kulüple ilişiğinin kesilmesi hem de sınır dışı edilmesini istedi.

"Bayern, lütfen hemen kovun"

Steiger, X sosyal medya platformundan yaptığı paylaşımda, "Nazilerin, Yahudi Kulübü adını verdiği Kurt Landauer'in kulübü işlerin bu şekilde devam etmesine izin veremez. Sevgili FC Bayern lütfen hemen kovun. Ayrıca onun Almanya'dan sınır dışı edilmesi için devletin tüm seçenekleri kullanılmalıdır." ifadelerini kullandı.

İlgini Çekebilir
İsmail Kartal'dan Filistin isyanı! İsrail'e sert sözler
Habere Git

Mazraoui: "Bu insanlık dışı bir durum"

Mazraoui de Bild gazetesine yaptığı açıklamada, "Kendimi ve neyi savunduğumu açıklamak zorunda kalmam gerçekten hayal kırıklığı yaratıyor. Dışarıda binlerce masum insanın öldürüldüğü bir durum var. Benim duruşum, bu dünyada barış ve adalet için çalışacağımdır. Bu da her türlü teröre, nefrete ve şiddete karşı olacağım anlamına geliyor. Bu yüzden neden benim hakkımda tam tersi düşünüldüğünü ve neden nefret dolu gruplarla ilişkilendirildiğimi anlamıyorum. Kontrolden çıkan bu korkunç çatışma nedeniyle her gün masum insanlar öldürülüyor. Hepimiz buna karşı olmalı ve buna karşı sesimizi yükseltmeliyiz. Bu insanlık dışı bir durum." görüşlerine yer verdi.

İşte Mazraoui'nin Filistin paylaşımı

Sosyal medya hesabından Mescid-i Aksa'nın fotoğrafına yer vererek Filistin'e desteğini ifade eden ve Kur'an-ı Kerim'den alıntı yapan Mazraoui, İbrahim süresinden "Sakın, Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma" mealindeki 42. ayeti paylaşmıştı.

Ultimate Sudoku
4.1
Senin için hazırladığımız haberler