Bayern Münih'ten flaş açıklama! Avrupa Süper Ligi...

03.11.2018 15:08 - Son Güncelleme -
Bayern Münih'ten flaş açıklama! Avrupa Süper Ligi...

Alman Der Spiegel dergisi, The Football Leaks'in sızdırdığı iddia edilen belgeleri okuyucuları ile paylaştı. Çok farklı iddiaların yer aldığı dosyada Almanya Bundesliga takımı Bayern Münih'in Bundesliga'dan, Şampiyonlar Ligi'nden çekilip ve Alman Milli Takımı'na da oyuncu göndermeyerek bir "Avrupa Süper Ligi" kurma girişimi hakkındaki iddialar dikkat çekti.

Buna göre Şampiyonlar Ligi ve Bundesliga'dan çıkmak istediği öne sürülen Bayern Münih'in, 2021'den itibaren 16 takımın yer alacağı "Avrupa Süper Ligi" için çalıştığı öne sürüldü. Habere göre bu 16 takımın 11'inin yeri garanti olacakken, diğer 5 takımın davet usulü ile belirleneceği, garanti takımların 20 yıllık bir süre boyunca ligde düşmeyecekleri yazıldı. Bayern Münih dışında bu ligde olacak takımlar Barcelona, Real Madrid, Manchester United, Manchester City, Liverpool, Chelsea, Arsenal, Juventus, Milan ve Paris Saint-Germain olarak gösterildi. Ayrıca Atletico Madrid, Borussia Dortmund, Marsilya, Inter ve Roma'nın "davet usulü" ile dahil olacağı, kurulacak bir alt lige düşmeme mücadelesi verecekleri iddia edildi.

Bayern Münih adına bu operasyonu yürüttüğü öne sürülen başkan Karl-Heinz Rummenigge, kulübün resmi sitesinden yapılan açıklamada "Bu iddiaları kesinlikle reddediyorum. Ben bu kulübün başkanı olduğum sürece Bayern Münih'in Bundesliga'dan ve UEFA organizasyonlarından ayrılmayacak." dedi.

NTV Spor

Dejan Lovren'den temiz futbol

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up