Bayern Münih'ten koronavirüse siber çözüm!

Dünyayı ciddi şekilde etkileyen koronavirüs salgını, futbol kulüplerini de çeşitli önlemler almaya zorladı. Alman ekibi Bayern Münih, futbolcularını hazır tutabilmek için bir siber eğitim programı düzenledi. Siber eğitim nedir? Bayern Münih nasıl uyguluyor? Yanıtı haberimizde...
20 Mart 2020 11:18- Son Güncelleme - 20 Mart 2020 11:18
Google news abonelik
Bayern Münih'ten koronavirüse siber çözüm!

Koronavirüs sebebiyle futbol kulüpleri zor günler geçiriyor. Ancak; kulüpler yüksek performans almak istediği oyuncularını hazır tutabilmek için de uğraş veriyor. Almanya Ligi ekiplerinden Bayern Münih de siber eğitimle beraber oyuncularını hazır şekilde tutmaya gayret gösteriyor.

Bayern Münih’ten oyunculara siber eğitim

DERLEYEN - EMRAH KARALİNÇ

Almanya Ligi ekiplerinden Bayern Münih, koronavirüs pandemisini yenebilmek için önlemler aldı. Profesör Doktor Holger Broich, Bavyera ekibinin formasını giyen futbolculara uygulanan siber eğitimle ilgili bir açıklama yaptı.

“İlk siber eğitim harika çalıştı”

Broich, “Çarşamba günü yapılan ilk seansta, 90 dakikadan uzun süren ilk siber eğitimimiz harika çalıştı” ifadelerini kullandı. Broich, aynı zamanda bilim direktörü ve fitness başkanı olarak hizmet veriyor.

Oyuncular, kuvvet çalışmaları da yapmak zorunda

Broich, “Kalp atışına kadar birçok veriyi, görebiliyoruz. Temel dayanıklılık ve yüksek aralıklı antrenmana ek olarak oyuncular elbette kuvvet antrenmanı da yapmalı” derken, oyuncuların çalışmalar sonrasında birbirleriyle konuşarak fikir alışverişinde bulunduklarını anlatıyor.

Flick motivasyon aşılamak için uğraşıyor

Teknik direktör Hansi Flick de oyuncularının motivasyonuna önem veriyor. Flick, ”Herkes eğitmeni kendi tabletinde görebiliyor. Dolayısıyla herkes gereken egzersizleri yapabilir” diyor. Bayern teknik patronu, olası bir sokağa çıkma yasağı durumunda da hazır olduklarını vurguluyor.

Hansi Flick: ”Sokağa çıkma yasağına hazırız”

Flick, ”Gereken önlemleri aldık. Çeşitli çözümler ürettik. Sürekli değişen bir durum var. Ülkemizdeki bu durumu biz de herkes gibi kabul ediyoruz. Hazırlıklıyız” diye konuştu. (AJANSSPOR DIŞ HABER)