PFDK Sevkleri Açıklandı! Beşiktaş Yöneticisi "Baylokçu" Tweetinden Sevk Edildi

Akın Ungan
08.06.2023 - 12:07 | Son Güncellenme: 08.06.2023 - 12:19

"Baylokçu" diye tweet atarak, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'yi kastettiği iddia edilen Beşiktaş yöneticisi Seyit Ateş PFDK'ya sevk edildi. İşte detaylar.

PFDK Sevkleri Açıklandı! Beşiktaş Yöneticisi "Baylokçu" Tweetinden Sevk Edildi

AJANSSPOR HABER

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği tarafından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) yapılan sevkler açıklandı. Yapılan duyuruya göre Süper Lig'den dört kulüp, Beşiktaş'tan ise dört kulüp görevlisi PFDK'ya sevk edildi. Beşiktaşlılar arasında Twitter'da "Baylokçu" ifadesi ile Mehmet Büyükekşi'yi kastettiği iddia edilen Seyit Ateş de yer aldı.

Trabzonspor ve Başakşehir, çirkin ve kötü tezahürattan PFDK'da

TFF'den yapılan açıklamada Trabzonspor ile Başakşehir için şu karar verildi: "MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK Kulübü’nün 06.06.2023 tarihinde oynanan MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK-TRABZONSPOR A.Ş. Spor Toto Süper Lig müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir"

"TRABZONSPOR A.Ş. Kulübü’nün 06.06.2023 tarihinde oynanan MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK-TRABZONSPOR A.Ş. Spor Toto Süper Lig müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir"

İlgini Çekebilir
Beşiktaş yöneticisi ateş püskürdü: Baylokçu
Habere Git

Sivasspor - Kayserispor maçına da aynı tarife

Hukuk Müşavirliği, Sivasspor - Kayserispor maçının ardından her iki takımı da çirkin ve kötü tezahürattan PFDK'ya sevk etti. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: "DEMİR GRUP SİVASSPOR Kulübü’nün 06.06.2023 tarihinde oynanan DEMİR GRUP SİVASSPOR-YUKATEL KAYSERİSPOR Spor Toto Süper Lig müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir"

"YUKATEL KAYSERİSPOR Kulübü’nün 06.06.2023 tarihinde oynanan DEMİR GRUP SİVASSPOR-YUKATEL KAYSERİSPOR Spor Toto Süper Lig müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir"

Beşiktaş'tan 4 idareci PFDK'da

Beşiktaş'tan ise 4 kulüp idarecisi PFDK'ya sevk edildi. Açıklamada, "BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü idarecisi FIRAT FİDAN’ın sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımında yer alan “sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine, BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü idarecisi KEREM GÜREL’in sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımında yer alan “sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine, BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü idarecisi SEYİT ATEŞ’in sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımlarında yer alan “hakaretleri” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 41. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine, BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü görevlisi MERİÇ MÜLDÜR’ün sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımında yer alan “sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir" denildi.

İlgini Çekebilir
Mehmet Büyükekşi: "Kupa, bir Türk kaptanın ellerinde yükselecek"
Habere Git

"Baylokçu" tweetini atan Ateş de sevk edildi

Twitter üzerinden "Baylokçu" ifadesini kullanarak yaptığı paylaşımlarla gündeme gelen Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Seyit Ateş, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'yi kastettiği iddiasıyla PFDK'ya sevk edildi.

Ateş'in paylaşımları

Seyit Ateş, "BAYLOKÇU yeteneksiz; Beşiktaş 5 puan istemedi, sadece bir şey istedi; Vicdanlı, ahlaklı ve adaletli bir karar almanızı istemişti.. Unuttuğumuz şey bu saydıklarımızın hiçbirinin sizlerde olmadığı..." paylaşımını yapmıştı. Ateş'in "Baylokçu" ifadesini kullandığı birçok tweetinin olması dikkat çekti.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler