Bayram Toysal: “Hakem, bazı pozisyonlarda gardımızı düşürdü”

Bayram Toysal'dan hakeme eleştiri
2 Şubat 2020 21:15- Son Güncelleme - 2 Şubat 2020 21:15
Google news abonelik
Bayram Toysal: “Hakem, bazı pozisyonlarda gardımızı düşürdü”

TFF 1. Lig’in 20. haftasında Hatayspor, Giresunspor ile 1-1 berabere kaldı. Maçın ardından iki takımın teknik sorumluları açıklamalarda bulundu.

Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Hatayspor Teknik Direktörü Bayram Toysal üçüncü bölgede biraz daha pozisyon üretkenliğinin fazla olması durumunda farklı şeyler konuşabileceklerini ifade ederek, “Çok zor bir müsabaka oynadık. İlk yarı ve ikinci yarı dengeli bir oyun iki takım için de. Giresun takımı organize bir takımdı. İlk yarıda istediğimiz coşku ve arzudan gerideydik. İkinci yarının başında yediğimiz gol ile demorilize olmamız lazımdı aslında ama akabinde hemen toparlayıp 1-1’i bulduk. Daha sonraki süreç yine üçüncü bölgede biraz daha pozisyon üretkenliği fazla olsaydı, son dakikada verilen bir çift vuruş gol olsa şu anda farklı şeyler konuşabilirdik ama futbolun içerisinde bunlar var. Eğer 1-0 önde olup rakip beraberliği yakalamış olsa şu anda canımız biraz daha sıkkın olurdu. Ama tam tersi olduğu için bir puanı içeride yenilmediğimiz için içerideki namağlup serimizi devam ettiriyoruz. Böyle olsun istemezdik ama futbolda bu tarz sonuçlar çok doğal. Alınan bir puan var. Çok ciddi avantajı kaçırdık ama bu tarz avantajların bundan sonraki haftalarda yine geleceğini düşünecek olursak önümüzü bakıyoruz” dedi.

“Hakem, bazı pozisyonlarda gardımızı düşürdü”

Toysal, maçın hakemi Yiğit Arslan ile ilgili olarak, “Maçın hakemi ile alakalı çok kısa bir parantez açmak istiyorum. Bizim yine en son Adana maçında görev yapmıştı. Gereksiz yere iki oyuncumuza sarı kart verip cezalı duruma düşmüştü, Bursa maçında oynamamışlardı. Aynı şekilde bu maçta da gereksiz sarı kartlar, fauller oyun durdurmalar. Bu beraberliği hakeme bağlamıyorum ama içeride maalesef bazı pozisyonlarda bizim gardımızı düşürecek sarı kart pozisyonları oldu” diye konuştu.

Köln - Mainz 05 (2-2) - Maç Özeti - Bundesliga 2019/20