AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Victoria ve David Beckham çiftinden Ukrayna'ya 1 milyon sterlin bağış

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 09 Mar 2022 - 16:50 / Son Güncelleme : 09 Mar 2022 - 16:58

Dünya ve İngiliz futbolunun efsane isimlerinden David Beckham ve eşi Victoria Beckham, Rusya'nın savaş açtığı Ukrayna'yı desteklemek için 1 milyon sterlin bağışta bulundu. İşte detaylar...

İngiltere'nin en zengin ünlüleri arasında yer alan Victoria ve David Beckham çifti, Ukrayna'yı desteklemek için bağışta bulundu. 

Beckham çifti 1 milyon Sterlin bağışladı

ABD MLS takımlarından Inter Miami'nın başkanı ve ortak sahibi olan eski futbolcu David Beckham ve eski Spice Girls şarkıcısı olan eşi Victoria Beckham toplam 450 milyon dolarlık servete sahip. İngiliz çift, Ukrayna'yı desteklemek için 1 milyon sterlin bağışta bulundu. Beckham'lar Rusya saldırısında zarar gören Ukrayna için UNICEF'e bağış yaptı.

Daha fazla bağış için çağrı yaptı

İngiliz Milli Takımı'nın 46 yaşındaki eski kaptanı David Beckham, 71,2 milyonluk Instagram hesabında “Anneler çocuklarıyla birlikte kaçmak zorunda kaldı. Aileler parçalandı. Bir gecede mülteci olmak için yataklarından alınan çocuklar... Ukrayna’daki çatışma ikinci haftasına girerken, ailelerin ihtiyaçları artıyor ve 7,5 milyon çocuk artık risk altında. Lütfen UNICEF’i sahadaki hayati çalışmasında desteklemek için bana katılın ve elinizden geleni yapın” yazdı.

47 yaşındaki moda tasarımcısı Victoria Beckham da Instagram hesabından David Becham’ın mesajını paylaştı ve şunları söyledi:

“Ukrayna’daki durum gerçekten yürek parçalayıcı. Mümkünse lütfen bağış yapmayı düşünün. David ve ben, ailemiz adına bir bağışla çağrıyı başlattık, para, tıbbi malzeme ve aileler için güvenli alanlar da dahil olmak üzere çocukların refahını desteklemek için acil yardım sağlamaya gidecek.”

Beckham, bağış miktarını açıklamasa da çifte yakın kaynaklar 1 milyon sterlin bağışladıklarını söyledi. 

David ve Victoria Beckham, 2005 yılında UNICEF elçiliğini üstlenmişti.