AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Bein Sports CEO'su Nasser Al-Khelaifi'ye hapis istemi

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 08 Mar 2022 - 22:08 / Son Güncelleme : 08 Mar 2022 - 22:12

İsviçre Savcılığı tarafından yürütülen FIFAgate soruşturmasında Paris Saint Germain Başkanı ve BeIN Grubu CEO'su Nasser Al-Khelaifi'ye 28 ay hapis cezası istedi

AJANSSPOR HABER

Paris Saint Germain Başkanı ve beIN Medya Grubu CEO'su Nasser Al-Khelaifi'ye şok haber geldi. Daha önce Dünya Kupası televizyon haklarının transferine ilişkin yolsuzluk davasında suçsuz bulunan Nasser Al-Khelaifi, 28 ay hapis istemiyle tekrar yargı önüne çıkacak.

Nasır el-Halifi'ye yapılan suçlama ne?

İsviçre Başsavcılığı, 2026 ve 2030 Dünya Kupaları için televizyon yayın haklarının verilmesine ilişkin görülen yolsuzluk davasında, Fransız futbol kulübü Paris Saint-Germain ve “beIN” Medya Grubu Başkanı Katarlı Nasır el-Halifi’nin 28 ay, FIFA’nın Fransalı eski Genel Sekreteri Jérôme Valcke’nin 3 yıl hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

Görülen davada Nasser Al-Khelaifi beraat etti. Jerome Valcke'ye ise evrakta sahtecilik sebebiyle 120 gün şartlı hapis cezası verildi, ayrıca zararın tanzimi için 2 milyon dolar ödenmesi kararlaştırıldı.

Savcılık temyiz etti

İsviçre Savcılığı, kararı bir üst mahkemeye taşıdı. Temyiz Mahkemesi'nde görülen davada savcılık Nasser Al-Khelaifi'ye 28 ay hapis cezası verilmesini talep etti. Ayrıca Valcke'ye 35 ay ve Yunanistan vatandaşı Konstantinos Nteris'e ise 30 ay hapis cezası istendi. Davada kararın birkaç gün içinde çıkması bekleniyor.