Bein Sports, spikeri Melih Şendil'i kınadı

Son dakika spor haberleri... Bein Sports spikeri Melih Şendil sözleri sonrası tepki çekti! Peki Şendil neler söyledi, neden tepki çekti? Bein Sports'tan da konu hakkında açıklama geldi. İşte tüm gelişmeler...
8 Ağustos 2020 18:03- Son Güncelleme - 8 Ağustos 2020 18:18
Google news abonelik

Bein Sports, spiker Melih Şendil'in kadınların spordaki yeriyle ilgili yaptığı açıklamaları eleştirdi.

Şendil, Manchester City – Real Madrid  maçının ardından yayınlanan programda, “Futbol o kadar ataerkil bir oyun ki mesela kadınlara voleybol oynamak çok yakışıyor ama benim şahsi düşüncem kadınlar futbolda olmamalı. Basketbol da bence erkek oyunu”  ifadelerini kullanmıştı.

Şendil'in yorumları üzerine Bein Sports, şu açıklamada bulundu:

''beIN SPORTS olarak, dün akşamki Şampiyonlar Ligi karşılaşmasının hemen ardından yayınladığımız "Maç Sonu" programında, sunucu Melih Şendil'in yapmış olduğu yorumları kınıyoruz. Bu yorumlar son derece aşağılayıcı ve kesinlikle kabul edilemez nitelikteydi. Digiturk ve beIN, diğer birçok küresel girişimin yanı sıra beINSPIRED projesi aracılığıyla kadın sporcuları desteklemek ve tüm dünyada tanıtmak için yorulmadan çalışıyor. Dün geceki yorumlar şirketimizin savunduğu değerlerle hiçbir şekilde bağdaşmıyor. Bir daha böyle bir durumla karşılaşmamak için acilen her türlü önlemi aldığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla''

Güntekin Onay ve Ercan Taner'den de tepki geldi

Güntekin Onay ve Ercan Taner'den de tepki geldi

Bein Sports  yorumcusu Güntekin Onay ise yaşananları, ''Kadınlara herşey çok yakışır. Doktorluk da, profesörlük de, siyasetçilik de, gazetecilik de, sporculuk da. Ablam Zeynep Gülen'e basketbol milli takımına kaptanlık yaptı, çok da yakışıyordu'' şeklinde eleştirdi.

Bein Sports'un eski spikerlerinden Ercan Taner, Şendil'in sözlerini şöyle eleştirdi:

''Spor yaşam tarzıdır... Kadın ve erkeklere sonuna kadar açıktır... Herkes istediği sporu yapar...''

 

Yine Bein Sports sunucularından Seyhan Şaşko, Saat 18.00’de ''Transfer” programıyla bir “kadın” olarak, Real Madrid pembesi ceketimle bein sports hd1 ekranlarında olacağım. Beklerim:)'' açıklamasında bulundu.