AjanssporAjansspor uygulamasını indir

beIN SPORTS yorumcuları Beşiktaş-Konyaspor maçını değerlendirdi

İlk Yayınlanma : 11 Mar 2019 - 00:26 / Son Güncelleme : 10 Mar 2019 - 21:34

beIN SPORTS yorumcularından Önder Özen ve Metin Tekin, Beşiktaş-Atiker Konyaspor karşılaşmasının ardından değerlendirmelerde bulundu.

Özen ve Tekin'in açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Metin Tekin: "Beşiktaş'ı bugün beğendim"

Beşiktaş'ın maçı 3-1'e getirmesi gerekirdi coşkuyu yakaladığı dönemde. En çok gol atan takım Beşiktaş ama yediği gol de çok fazla. Ancak Beşiktaş'ı bugün çok beğendim. 3-1 yapsa daha kolay olacaktı. Maçın en kolay pozisyonunda Adriano, Burak'a topu vermedi.

"Konyaspor karşısında bu kadar pozisyon bulmak başarı"

Kayseri, Fenerbahçe ve bu maç sezonun özeti gibi. Bir devreyi harika, diğer devreyi kötü oynayan bir Beşiktaş vardı. Bu maçın tamamında hücum harika, çok net pozisyonlar var. Konyaspor karşısında bu kadar pozisyon bulmak başarı ama savunmada organize olunması gereken konularda yetersizlik var.

"3-1 olsa..."

50. dakikada 3-1 olsa bambaşka rakamlardan bahsediyor olurduk. Beşiktaş'ın topu vermeyerek oynaması daha doğru Türkiye'de.

Önder Özen: "Bu ofansif kalite..."

Bu kadar ofansif bir kalite varsa maçları yüksek skorla oynamaya yönelik riskle sahaya çıkmak daha doğru olabilir.

"Ljajic'ten başka yok..."

Beşiktaş savunmayı "hadi beyler topu kaybettik gelin yerleşelim" anlayışıyla yapmaz. Bu dengeyi kuramadı. Oradaki pas işini yapacak bir oyuncuya ihtiyaç var. Ljajic diyoruz, pas yapacak ikinci oyuncuyu diyemiyoruz. Hücum anlamında bir sıkıntısı yok.

Şenol Güneş yorumu

Şenol Güneş'in, Milli Takım ile anlaşmasını doğal görüyorum. Ancak istediğiniz sonuç gelmedikçe bu konunun üzerine çok gelinir. Beşikta, ben bu yarışı en iyi Şenol Güneş'le sürdürürüm demiş. Bu da gayet doğal. Avrupa'da bunun örneğini çok gördük.

TFF, hocasız kaldığı zaman istediği hocayı oraya atayabilir.

Şenol Güneş zorla kalacağım demiyor ki. Bunun kararını yönetim veriyor.

Önder Özen'den teknik direktör yorumu

Ufuk Sarıca, Beşiktaş'ın antrenörüyken Basketbol Milli Takım'ın da hocasıydı. Futbol takımında çok rastlanan bir durum değil, Beşiktaş'ın yarıştan uzak kalması spekülatif bir hal ortaya koydu.

"Tek sorumlu hoca değil"

Beşiktaş'a bir yabancı olarak gelip büyük sevgi görmüş bir teknik adam. Gordon Milne'nin 3 tane şampiyonluğu var. Bu kadar sevgi görmemiştir. Tamamen hak etti. Bu sene ve geçtiğimiz sene işler yolunda gitmemişse tek sorumlu da hoca değil. Geçen seneki takım iyi dizayn edilmemişti ki hoca da bu benim dışımda oldu dedi.

Futbolcu yorumları

Pepe, kağıt üzerinde prima bir futbolcudur. Ancak Beşiktaş için uygun değildir. Oğuzhan'ın oyun dışı kalmasının sebebi Pepe'dir. Geçen sen Fenerbahçe maçından sonra hoca dağıldı. Bu seneki takım da süper dizayn edilmedi ancak Şenol Güneş daha iyi sonuçlar alabilirdi. Devre arasında Burak Yılmaz'ı istedi aldılar. İşte performansı ortada. Hocanın o anlamda isabeti var.

Önder Özen'den Şenol Güneş yorumları

Şenol Güneş'e tepki olmuştur ama yarın Beşiktaş tarihini yazacak kişiler Şenol Güneş'i de altın harflerle yazacaktır. Buraya daldığın zaman Beşiktaş'la ilgili hesabımız varmış gibi konuşuyor. Hocam yapmayın. Fenerbahçe'de şahane bir maaşım varken istifa ettim. Beşiktaş'tan da istifa ettim. Kimse bana git demedi. Paramı iki sene alamadım. Hiçbir yerde ağlamadım ağlamam. Beşiktaş üzerine hesap yapacak kişi istifa eder mi? Ben de alınıyorum.

Pozisyon yorumları

Burak harika bir asist yaptı. Ljajic de çok güzel bitirdi.

Fofana'nın pozisyonunda becerinin golü oldu. Ömer Ali'nin golü hatanın golü oldu. Net bir kaleci hatası oldu.
Bitiricilik konusunda Lens'in de eksiği çok.

Fofana, 0-0 oyuncusu gibi değil. Rıza Çalımbay döneminde de böyle değerlendiriliyordu.

Fofana yorumu

Fofana'nın harika bir gol vuruşu vardı. Gol pası da harikaydı. Hatayı sadece savunmacılarda aramamak lazım. Fofana, topu 3 Beşiktaşlı'nın arasından çıkardı.

Metin Tekin: "Penaltı verilmeliydi"

Bana göre Konyaspor'un penaltı beklediği pozisyonda penaltı verilmeliydi. Aykut Kocaman, oyuncu düşmek istemediyse suç mu diyor. Necip'in dengesiz bir hareketi var. Bu penaltı bence.

Aykut Kocaman, itirazında haklı.

Serkan'ınki inanılmaz performans değildi bence. 2 tane güzel çıkardı. Ben 3 tane gol yemiş diye bakıyorum.