AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Beklenen oldu! Flick, 3 yıl Almanya Milli Takımı'nın başında

Ajansspor Editör
Orhan GLK
İlk Yayınlanma : 10 May 2021 - 19:20 / Son Güncelleme : 10 May 2021 - 23:46

Almanya Futbol Federasyonu, EURO 2020'nin ardından Löw'den boşalacak milli takım teknik direktörlüğüne Bayern Münih'ten ayrılacak olan Hansi Flick'i getirdi.

Beklenen oldu! Flick, 3 yıl Almanya Milli Takımı'nın başında

AJANSSPOR - DIŞ HABER

Almanya Futbol Federasyonu, Joachim Löw'den boşalacak olan milli takım teknik direktörlüğüne Bayern Münih'in teknik direktörü Hansi Flick'i getirdi.

Abendzeitung'un haberine göre 56 yaşındaki teknik adam Hansi Flick, bu yılki Avrupa Şampiyonası'ndan sonra devralacağı Alman milli takımının menajeri olarak üç yıllık bir anlaşmayı kabul ettiği bildirildi.

Sezonun sonunda Bayern Münih teknik direktörü olarak istifa eden Hansi Flick, bu yaz EURO 2020'nin ardından Alman milli takımını devralacak. 

2019'da Bayern Münih'in başına geçen Flick, o tarihten itiberen Almanya Ligi, Şampiyonlar Ligi, Almanya Kupası, Almanya Süper Kupası, UEFA Süper Kupası ve Kulüpler Dünya Kupası olmak üzere toplam 7 kupayı müzesine götürdü. 

2014 Dünya Kupası'nda Löw'ün yardımcılığını yapmıştı

Öte yandan Bayern Münih'te kaldığı kısa süreye inanılmaz başarılar sığdıran Hansi Flick, Almanya'nın 2014 Dünya Kupası'nı kazandığında ise Löw'ün yardımcılığını yapmıştı.