UEFA'dan PSG'ye Verratti, Draxler ve Diallo Transferi Soruşturması

Orhan Gülek
19.09.2023 - 00:32 | Son Güncellenme: 19.09.2023 - 00:37

UEFA, PSG ve Katar arasındaki yakınlık sebebiyle bu yaz Fransız ekibinden Katar'a giden Marco Verratti, Julian Draxler ve Abdou Diallo transferlerini inceleyecek.

UEFA'dan PSG'ye Verratti, Draxler ve Diallo Transferi Soruşturması

AJANSSPOR - HABER

UEFA, Paris Saint-Germain'den Katar'a giden 3 futbolcunun transferi için harekete geçti.

Katar - PSG yakınlığı dikkat çekti

L'Equipe'te yer alan habere göre, UEFA'nın Katar ve PSG arasındaki yakınlık sebebiyle Marco Verratti, Julian Draxler ve Abdou Diallo transferlerini incelemek için soruşturma açmaya karar verdiği belirtildi.

UEFA'nın 3 futbolcunun transferinden elde edeceği sonuçlara göre, PSG'ye yaptırım uygulayabileceği ya da Fransız ekibinin bu transferlerden kazanacağı rakamların hesaplarda sayılmamasını sağlayabileceği öne sürüldü.

İlgini Çekebilir
PSG oyuncusu Katar'a transfer oldu
Habere Git

PSG'nin sponsorluk anlaşmaları inceleniyor

Bu transferlerin mali kontrol komitesi tarafından inceleneceği, cezai işlem uygulanabilmesi için alıcı ve satıcının çok yakın olduğunun ispat edilmesi gerektiği vurgulandı. PSG'nin daha önce de Katar'dan yaptığı sponsorluk anlaşmalarının incelendiği hatırlatıldı.

PSG, 85 milyon Euro koydu

PSG; Marco Verratti'nin Al Arabi'ye transferinden 50, Abdou Diallo'nun yine Al Arabi'ye gidişinden 15 ve Julian Draxler'in Al Ahli SC'ye imzasından 20 milyon Euro olmak üzere bu transferlerden kasasına toplamda 85 milyon Euro koydu.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler